.....:::   od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku   :::.....
׀  dokumenty  ׀   e-dziennik   ׀  plan lekcji  ׀  nasze innowacje  ׀  programy i wymagania edukacyjne  ׀  konsultacje nauczycieli  ׀  kontakt  ׀  panel pocztowy  ׀

  - AKTUALNOŚCI

  DLA UCZNIÓW

  - UCZNIOWIE

  - SAMORZĄD

  - LAUREACI I FINALIŒCI

  - SUKCESY UCZNIÓW

  - ART GALERIA

  - INNOWACJE
                   PEDAGOGICZNE

  - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

  - PROJEKTY EDUKACYJNE

  - PLAN LEKCJI

  DLA RODZICÓW

  - OCHRONA DANYCH
                      OSOBOWYCH

  - REKRUTACJA DO SZKOŁY

  - RADA RODZICÓW

  - E-DZIENNIK   

  - KONSULTACJE
                  NAUCZYCIELI   

  - KONTAKT   

  O NAS

  - HISTORIA SZKOŁY

  - GRONO PEDAGOGICZNE

  - PEDAGOG i PSYCHOLOG

  - BIBLIOTEKA

  - ŚWIETLICA

  - STOŁÓWKA SZKOLNA

  - KRONIKA WYDARZEŃ

  - KANAŁ-YOUTUBE

  - O NAS W MEDIACH

  - HISTORIA WWW

  - DYŻURY NAUCZYCIELI

  - PLAN NAUCZYCIELI

  EDUKACJA

  - JĘZYK POLSKI

  - HISTORIA

  - JĘZYKI OBCE

  - MATEMATYKA 

  - INFORMATYKA

  - SPORT

  NASZE DZIAŁANIA

  - PROGRAMY I PROJEKTY

  - WOLONTARIAT

  - EKOLOGIA

  - PCK

  - CYFROWOBEZPIECZNI

  - OTRZĘSINY

  - POKAZ TALENTÓW

  - KLUB MIŁOŚNIKÓW
                       FILMOWYCH

  - WYCIECZKI

 
Movie1

AKTUALNOŚCI


  34 || MALOWIDŁA I RYSUNKI NASKALNE oraz KOMIKS w naszej ART GALERII…

         

W kolejnej odsłonie ART GALERIA prezentują się czwartoklasiści. Ich prace inspirowane są twórczością pierwszych artystów, których MALOWIDŁA I RYSUNKI NASKALNE można podziwiać m.in. w jaskiniach Lascaux we Francji, czy hiszpańskiej Altamirze.

Tym razem swe prace przedstawiają trzecioklasiści z gimnazjum. Wyzwaniem dla nich była sekwencyjna historia obrazkowa, często z dodanym tekstem, czyli KOMIKS. Uczniowie w tej formie tworzyli historyjki własne, lub inspirowane filmem, książką itp. Komiks jako odrębna forma wydawnicza wykształciła się w USA na przełamie XIX i XX w. i rozpowszechniła się na całym świecie wraz ze wzrostem popularności amerykańskiej popkultury.

!!! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PRAC NASZYCH UCZNIÓW  !!!

 więcej prac naszych uczniów w ART GALERII

 

  Czwartek  18.10.2018  ||  Dodała: Gabriela S.

.
  33 || Pijalnia CZEKOLADY i Karpacka TROJA na szlaku klasy 2a…

We wrześniu uczniowie klasa IIa wybrali się na całodniową wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie i Troi Karpackiej w Trzcinicy.

Dzień zaczął się słodko od wizyty w Fabryce Czekolady, gdzie uczniowie zapoznali się z procesem produkcji, urządzeniami i maszynami służącymi do wyrobu tego smakołyku. Degustowali rożne smaki czekoladowych łakoci, samodzielnie ozdabiali lizaki i tabliczki czekolady oraz wybijali pamiątkowe monety z pijalni.

Druga część dnia przebiegała na świeżym powietrzu, czemu sprzyjała piękna, jesienna pogoda. Pobyt w Troi Karpackiej rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o historii tej osady. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach "Gry i zabawy Słowian" inspirowanych średniowiecznymi zmaganiami wojów.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w wielu ciekawych konkurencjach i grach sprawnościowych. Nie zabrakło im też energii na zwiedzanie Skansenu Archeologicznego, gdzie mogły podziwiać rekonstrukcje wioski otomańskiej i elementy architektury słowiańskiej.

Do Sanoka wróciliśmy wieczorem, pełni wrażeń, bogatsi o nowa wiedzę i doświadczenia.

 

  Wtorek  16.10.2018  ||  Dodała: Renata G.

.
  32 || "Od ziarenka do bochenka chleba" - lekcja muzealna w klasie 3a

W dniu 15.10.18r. uczniowie klasy 3a wybrali się wraz z opiekunami do Muzeum Budownictwa Ludowego SKANSEN. Tam czekała na nich pani przewodnik, która przygotowała dla uczniów lekcję muzealną "Od ziarenka do bochenka".

Zwiedzanie rozpoczęli od oprowadzenia po Rynku Galicyjskim i zapoznaniu się z obiektami, które się tam znajdują. Dzieci mogły zobaczyć budynki gospodarcze, w których mieścił się dawniej zakład fryzjerski, zegarmistrzowski, stolarski, a także apteka, krawiec i fotograf.

Następnie spacerkiem udali się do jednego z gospodarstw, gdzie wzięli udział w warsztatach. Dzięki nim dowiedzieli się do czego używana była dawniej słoma. Spróbowali też własnych sił w młóceniu cepami, a także obejrzeli w jaki sposób wiąże się kiczki. Radość uczniom sprawiła też próba wytrzymałości powróseł.

Kolejno, przeszli koło młyna i dotarli do chaty, w której znajdowało się żarno do mielenia zboża. Po wysłuchaniu opowieści o etapach powstawania chleba, sami mogli spróbować jak posługiwano się dawniej tym urządzeniem.

Lekcja w Sanockim Skansenie wzbudziła zainteresowanie u uczniów, zapoznali się oni z warunkami życia mieszkańców wsi i miasteczek XVII - XIX w.

Z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, a wiedza z pewnością zostanie im w pamięci.

 

  Wtorek  16.10.2018  ||  Dodała: Ewelina K.

.
  31 || ŚWIATEŁKO dla Cmentarzy na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej…

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Akcji ZNICZ.

Głównym celem jest zebranie zniczy, które będą przekazane polonii na wschodzie i zostaną zapalone na grobach Polaków pochowanych na cmentarzach znajdujących się na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej.

Koordynatorem akcji w naszej szkole są uczniowie klasa 3d gimnazjum, pod opieką p. Wacława Bojarskiego - wychowawcy klasy.

Akcja zbiórki będzie trwała do CZWARTKU - 18.10.2018, a przyniesione znicze przekazujemy do sali nr 17 - pracownia komputerowa, bezpośrednio do p. Bojarskiego.

Zebrane znicze będą przekazane 9 Drużynie Harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku, a za jej pośrednictwem do Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. Zdzisława JASTRZĘBIEC Peszkowskiego.

!!!  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ
- jeden znicz to mały wkład w kultywowanie PAMIĘCI o naszych rodakach na wschodzie  !!!

 

  Sobota  13.10.2018  ||  Dodał: Wacław B.

.
  30 || Prace uczniów klas piątych i szóstych trafiły do naszej ART GALERII…

         

ART GALERIA wita w nowym roku szkolnym, gdzie prezentowane będą prace plastyczne naszych uczniów.

Na początek swoje wakacyjne wspomnienia przedstawiają piątoklasiści.

Z kolei uczniowie klasy 6a zilustrowali jedną z bieszczadzkich legend, opowiadającą o czasach, kiedy kraina gór, lasów i połonin była bezludna i dziewicza...

!!! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PRAC NASZYCH UCZNIÓW  !!!

 

więcej prac naszych uczniów w ART GALERII

 

  Sobota  13.10.2018  ||  Dodała: Gabriela S.

.
  29 || Aktualna GALERIA klas

Zapraszamy do obejrzenia naszej aktualnej  GALERII KLAS

 

 

 

 

 

  Piątek  12.10.2018  ||  Dodali: Jolanta K. i Jan M.

.
  28 || Harmonogram innowacji prowadzonych w naszej szkole…

Zapraszamy do zapoznanie się z  HARMONOGRAMEM INNOWACJI PEDAGOGICZNYCH prowadzonych w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019.

Różnorodność zajęć jakie prowadzimy z naszymi dziećmi i młodzieżą jest odpowiedzią na propozycje przekazywane podczas spotkań z Rodzicami. Mamy nadzieję, że są one zgodne z Państwa oczekiwaniami.

 

 

 

  Czwartek  11.10.2018  ||  Dodała: Katarzyna Ś.

.
  27 || Świętujemy 100-lecie Odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI…

Literacki „smaczek” – MIRABELKA Cezarego Harasimowicza.

Bierzemy udział w  Ogólnopolskiej Akcji "MIRABELKA - kiełkująca historia w 100licy!

Pani Marzena Radwańska, Małgorzata, Małgorzata Mazur i Wioletta Florek zapraszają uczniów klas piątych  na Mirabelkowe warsztaty w piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 18.00.

Cele akcji:

- włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości,

- promocja czytelnictwa,

- rozbudzanie zainteresowania historią Polski.

Organizatorzy akcji: Barbara Morawiec (red. nacz.” Lustra Biblioteki) oraz wyd. „Zielona Sowa”)

 

  Wtorek  9.10.2018  ||  Dodały: Małgorzata M i Wioletta F.

.
  26 || "Lampa Alladyna" przeniosła nas w wspaniały świat TEATRU

Teatr to świat bardzo wyjątkowy, zwłaszcza gdy zagości w szkole.

To miejsce, w którym uczeń ma szansę nauczyć się wrażliwości, rozwinąć umiejętności komunikacyjne i otworzyć się na nowe doświadczenia. Oczywiście wszystko przy dobrej zabawie, bez której nie ma prawdziwego odbioru.

Ostatnio uczniowie klas I-III mieli okazję się o tym przekonać, biorąc udział w wyjątkowym widowisku. W dniu 4.10.2018r. do naszej szkoły zawitał DUET TEATRALNY, wystawiając sztukę pn. „Lampa Alladyna”.

Dzieci pokochały ten spektakl od razu, zwłaszcza przez kontakt z żywym aktorem i rekwizytami. Aktorzy pięknie wyszli do dzieci, niniejszym angażując ich w swojej sztuce. W spektaklu połączyli słowo, obraz, ruch i muzykę, pobudzając wszystkie zmysły dziecka.

Opiekunem wydarzenia była pani Jolanta Kaźmierczak. Aktorzy z pewnością odwiedzą nas jeszcze raz, już niebawem!

!!!  Dziękujemy za świetne widowisko  !!!

 

  Wtorek  9.10.2018  ||  Dodała: Jolanta K.

.
  25 || Klasa 3a na wycieczce w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie…

1 października uczniowie klasy 3a pod opieką nauczycielek wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Krosna. Celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła i przejazd pociągiem.

Z samego rana wszyscy szczęśliwie przejechali „Kubusiem” do Krosna. Potem na uroczym placu przy pomniku Roberta Portiusa, słynnego mieszczanina z tegoż miasta, była chwila na spokojne spożycie drugiego śniadania.

Po zapoznaniu się z planem starówki, odbył się spacer urokliwymi uliczkami. Był też czas na smaczne lody czy gofry do wyboru, tym bardziej, że wyjrzało październikowe słońce.

W końcu przyszedł czas na główny gwóźdź programu, czyli zwiedzanie. Po przywitaniu się z sympatycznym panem przewodnikiem, rozpoczęła się przygoda. Na początku wszyscy zobaczyli piec hutniczy, płynne szkło i hutników przy pracy. Wybrani uczestnicy mogli spróbować swych sił podczas wyciskania szklanych medali. Na piętrze były stanowiska mistrzów szklarskich, grawerów i ludzi zdobiących szkło, w otoczeniu przepięknych i różnorodnych form użytkowych i artystycznych. Potem chwila odpoczynku podczas seansu o historii Huty Szkła w Krośnie i kolejna ciekawa ekspozycja w podziemiach, a dotycząca szkła i zjawisk fizycznych oraz prac znanych artystów tworzących w szkle.

Po smacznym obiedzie wszyscy pieszo dotarli na stacje kolejową Krosno-Miasto w oczekiwaniu na transport do Sanoka. Ku uciesze dzieci tym razem SZYNOBUS nadjechał zgodnie z rozkładem i po kilkudziesięciu minutach uśmiechnięte, pełne wrażeń dzieci wysiadły wprost w ramiona rodziców, na stacji Sanok-Miasto.

Wycieczka godna polecenia.

 

  Niedziela  7.10.2018  ||  Dodała: Agnieszka W.

.
  24 || MICHAŁ powołany do KADRY NARODOWEJ U-15 w Piłce Siatkowej

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz uczeń z klasy 7a, Michał Ostrowski został powołany w imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej przez Trenera Kadry Narodowej, p. Konrada Copa, na zgrupowanie organizowane w ramach programu "KADRA POLSKI U-15", które odbędzie się w dniach 22-27 października 2018 r., w Nowym Dworze Mazowieckim.

!!!  MICHAŁOWI SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW  !!!

 

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 

  Piątek  5.10.2018  ||  Dodał: p. Dyrektor

.
  23 || Informacje o obiadach w PAŹDZIERNIKU…

Szanowni Rodzice,

Opłata za obiady w PAŹDZIERNIKU wynoszą:

--- PIERWSZE i DRUGIE danie: 144,90 zł. (23 dni x 6,30 zł.),

--- tylko PIERWSZE danie: 57,50 zł. (23 dni x 2,50 zł.),

--- tylko DRUGIE danie: 110,40 zł. (23 dni x 4,80 zł.)

Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat zgodnie z podaną kwotą (nie zaokrąglać i nie nadpłacać) oraz o terminowe wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca!

Istnieje możliwość dokonywania wpłat z konta bankowego. Dzięki temu będziemy mogli dokonywać zwrotów bezpośrednio na te konta.

Niezbędne dane do wpłat to:

Szkoła Podstawowa Nr 8 w Sanoku

Numer rachunku: 23 8642 0002 2001 0060 8987 0003

Tytułem wpłata za obiady: KLASA, IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, MIESIĄC

!!!  BRAK WPŁAT w wyznaczonym terminie może spowodować zawieszenie wydawania posiłków  !!!

Wszelkie zgłaszane przez Rodziców zmiany dotyczące obiadów, tj. np. rezygnacja, przejście tylko na jedno danie, będą uwzględniane od nowego, kolejnego miesiąca.

Więcej informacji w dziale  STOŁÓWKA...

Jadłospis w październiku...

 

  Czwartek  4.10.2018  ||  Dodała: Małgorzata S.

.
  22 || ZDROWE - świeżo wyciskane soki i koktajle

Od dnia 8 października 2018 r. w asortymencie SKLEPIKU SZKOLNEGO pojawią się ZDROWE, świeżo wyciskane soki i koktajle owocowe i owocowo - warzywne.

!!!  ŻYCZYMY SMACZNEGO  !!!

 

  Środa  3.10.2018  ||  Dodał: p. Dyrektor

.
  21 || "PODRÓŻE PO TAJLANDII" - kolejne spotkanie z podróżnikiem z Grupy TRZASK

W dniu 1 października 2018 r. ponownie gościliśmy w naszej szkole podróżnika z grupy „Trzask”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły (w trzech turach).

Temat prezentacji brzmiał "Podróż po Tajlandii” – czyli relacja z podróży odbywającej się po obszarze państwa w południowo-wschodniej Azji.

Tajlandia to jeden z najbezpieczniejszych egzotycznych kierunków turystyki jednak pierwsze zetknięcie może być bardzo szokujące – zupełnie inna kultura, zwyczaje, kuchnia (żabie udka, szarańcza), zachowania itd. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się min., że Tajowie naprawdę kochają swojego króla, a teraz po jego śmierci trwa olbrzymia żałoba i praktycznie pod każdym budynkiem znajdują się prawdziwe ołtarze na jego cześć. Jakiekolwiek negatywne wyrażanie się na jego temat czy urażenie obrazu króla (np. przez siedzenie do niego tyłem) może skończyć się mandatem czy nawet więzieniem. Z wielu prezentowanych fotografii poznaliśmy zabytki Tajlandii oraz dowiedzieliśmy się, że Tajowie są radosnymi ludźmi. Twierdzą bowiem, iż życie jest po to, aby czerpać z niego radość oraz, że symbolem tego kraju jest słoń, któremu należy się szacunek.

Mamy nadzieję że w przyszłym roku będziemy gościć podróżnika z relacją z nowych podróży min. Dubaju.

 

  Wtorek  2.10.2018  ||  Dodały: Aneta P i Maria T.

.

 

 

 

 

 

 
Do wakacji zostało:
Plan lekcji:
Sanockie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
I Liceum Ogólnokszałcące
II Liceum Ogólnokszałcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5


 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2001