od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku --- ZAPRASZAMY
׀  dokumenty  ׀  e-dziennik  ׀  nasze innowacje  ׀  programy i wymagania edukacyjne  ׀  ważne druki  ׀  konsultacje nauczycieli  ׀  kontakt  ׀

  - AKTUALNOŚCI

  DLA UCZNIÓW

  - UCZNIOWIE

  - SAMORZĄD

  - LAUREACI I FINALIŒCI

  - SUKCESY UCZNIÓW

  - ART GALERIA

  - INNOWACJE
                   PEDAGOGICZNE

  - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

  - PROJEKTY EDUKACYJNE

  - PLAN ZAJĘĆ

  DLA RODZICÓW

  - REKRUTACJA DO SZKOŁY

  - RADA RODZICÓW

  - E-DZIENNIK   

  - KONSULTACJE
                  NAUCZYCIELI   

  - KONTAKT   

  O NAS

  - HISTORIA SZKOŁY

  - GRONO PEDAGOGICZNE

  - PEDAGOG i PSYCHOLOG

  - BIBLIOTEKA

  - ŚWIETLICA

  - STOŁÓWKA SZKOLNA

  - KRONIKA WYDARZEŃ

  - KANAŁ-YOUTUBE

  - O NAS W MEDIACH

  - HISTORIA WWW

  - DYŻURY NAUCZYCIELI

  EDUKACJA

  - JĘZYK POLSKI

  - HISTORIA

  - JĘZYKI OBCE

  - MATEMATYKA 

  - INFORMATYKA

  - SPORT

  NASZE DZIAŁANIA

  - PROGRAMY I PROJEKTY

  - WOLONTARIAT

  - EKOLOGIA

  - PCK

  - CYFROWOBEZPIECZNI

  - OTRZĘSINY

  - POKAZ TALENTÓW

  - KLUB MIŁOŚNIKÓW
                       FILMOWYCH

  - GAZETKA ZOŚKA

  - WYCIECZKI

 
Movie1


AKTUALNOŚCI

  148 || "PROMOTOR EKOLOGII" - zadanie 4 - EKO - ekologiczne ozdoby choinkowe i świąteczny wystrój sal

Podsumowaliśmy Zadanie 4 - EKO, które dotyczyło wykonania ekologicznych ozdób choinkowych i ekologicznego, świątecznego wystroju klas. Miło nam, że do tego zadania przystąpiły wszystkie klasy pod opieką swoich wychowawców.

!!!  WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH  !!!

Jury w składzie: Maria Trzeciak, Aneta Pelc  – opiekunki SK Ekologicznego oraz jego członkowie w składzie: Gabriela Wojtanowicz, Natalia Czopor, Maria Bańkowska, Gracjan Kita podliczyło wyniki współzawodnictwa.

W tym zadaniu NAJLEPSZA okazała się klasa 1a szkoły podstawowej, a na drugim, ex aequo, klasa 3a szkoły podstawowej i klasa 2d gimnazjum.

Po podsumowaniu punktów, w klasyfikacji po czterech zadaniach,  na I miejscu pozostaje klasa 2d gimnazjum, na II miejscu - klasa 1a szkoły podstawowej, a na III miejscu - klasa 2a szkoły podstawowej.

 

KOLEJNY RAZ PRZYPOMINAM: przy realizacji każdego zadania liczy się współpraca całego zespołu klasowego. BĄDŹ EKO - segreguj surowce wtórne.

szczegółowe wyniki rywalizacji i protokół komisji...

 

  Wtorek  13.02.2018  ||  Dodały: Maria T. i Aneta P.

.
  147  ||  "Czy znasz BAŚNIE Hansa Christiana Andersena?" - konkurs czytelniczy...

  Poniedziałek  12.02.2018  ||  Dodała: Marzena R.

.
  146  ||  Wirtuoski z klasy 2a szkoły podstawowej...

05.02.2018 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku odbył się XIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Młody Wirtuoz", w którym wzięło udział 187 wykonawców z całej Polski i wielu krajów europejskich m. in. Rosji, Ukrainy, a nawet Azerbejdżanu. 

Nasze uczennice z klasy 2a, szkoły podstawowej, wspaniale się zaprezentowały, zdobywając,   4 nagrody.

Aleksandra Murawska zdobyła najwyższe wyróżnienie - nagrodę Złotego Wirtuoza, a nagrodę Srebrnego Wirtuoza otrzymały Nikola Knurek, Helena Leśniak i Magdalena Szymulańska.

!!!  Wszystkim naszym laureatkom GRATULUJEMY i ŻYCZYMY dalszych sukcesów  !!!

 

  Sobota  10.02.2018  ||  Dodała: Maria T.

.
  145 ||  Wspieraliśmy WOŚP...

13 stycznia 2018r. w Klubie Górnika w Sanoku odbył się koncert zorganizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi (pod opieką pani Anny Rolnik).  Koncert, podczas którego swoje talenty artystyczne prezentowali uczniowie tejże szkoły jak również szkół, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie organizatorów, odbył się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły oraz solistka.

Warto dodać, że mieliśmy w swoich szeregach najmłodszych uczestników, którzy swoim talentem i urokiem osobistym skradli showJ

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się czarujące ‘mikołaice’ -  uczennice klasy 4a (Laura Gruszecka, Oliwia Juszczak, Jagoda Kopczak, Martyna Kuś, Wiktoria Marczak, Zosia Kosturska) które zaśpiewały utwór Sound’n’Grace „Dach”. Następnie na scenie pojawiła się nasza najmłodsza ‘gwiazdeczka’ Nikola Knurek z klasy 2a, która brawurowym wykonaniem piosenki „Lavender’s Blue Dilly Dilly” z filmu Kopciuszek zawładnęła publicznością do tego stopnia, że jako jedyny uczestnik koncertu poproszona została o bis.  Po najmłodszych przyszedł czas na uczennice z gimnazjum. Katarzyna Rudy oraz Kamila Paszczyńska (obie z klasy 2b) w towarzystwie Melisy Skubisz ze szkoły w Lesku wykonały na skrzypcach motyw z filmu „Harry Potter”.

Na zakończenie koncertu zaprezentowały się uczennice klasy 2a Małgorzata Sudoł (wokal) oraz Natasza Pawłowicz (wokal oraz klawisze) w utworze Vance Joy „Riptide”.

!!!  GRATULACJE dla organizatorów oraz wszystkich wspaniałych wykonawców. Do zobaczenia za rok  !!!

 

  Czwartek  8.02.2018  ||  Dodały: Magdalena M. i Gabriela S.

.
  144 || Obiady w LUTYM

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że w LUTYM płatność za obiad wynosi:

--- PIERWSZE i DRUGIE danie: 74,10 zł. (13 dni x 5,70 zł.),

--- tylko PIERWSZE danie: 26,00 zł. (13 dni x 2,00 zł.),

--- tylko DRUGIE danie: 58,50 zł. (13 dni x 4,50 zł.)

Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat zgodnie z podaną kwotą (nie zaokrąglać i nie nadpłacać) oraz o terminowe wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca!

BRAK WPŁAT w wyznaczonym terminie może spowodować zawieszenie wydawania posiłków

Wszelkie zgłaszane przez Rodziców zmiany dotyczące obiadów, tj. np. rezygnacja, przejście tylko na jedno danie, będą uwzględniane od nowego, kolejnego miesiąca.

Bezpośredni numer telefonu do ŚWIETLICY SZKOLNEJ to: 577 558 700

JADŁOSPIS na luty...

 

  Środa 7.02.2018  ||  Dodała: Magdalena Ż.

.
  143 ||  Co jest w życiu najważniejsze?...

„Opowieść wigilijna” zrealizowany z rozmachem spektakl Teatru „Maska” w Rzeszowie przeniósł widzów w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie z klasy 4a i 4b z zapartym tchem obejrzeli przedstawienie, w którym nie zabrakło przepięknych kostiumów z epoki, nastrojowych piosenek i… śniegu padającego na scenę.

Wspaniały, pełen magii, działający na wyobraźnię, a przy okazji skłaniający do przemyśleń spektakl!

więcej o naszych działaniach w dziale  WYDARZENIA KULTURALNE

 

  Wtorek  6.02.2018  ||  Dodała: Wioletta F.

.
  142 || Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu...

Członkinie Szkolnego Koła Caritas działającego przy SP 8 w Sanoku, w czwartek 25 stycznia 2018 roku, wraz opiekunem, wybrały się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Zagórzu.

Okazją były minione Dzień Babci i Dzień Dziadka, a także kończący się okres Bożego Narodzenia - czas kolędowania. Wyposażone w dwa flety proste, okazjonalne laurki i piękne róże najpierw spotkały się ze sprawniejszymi podopiecznymi domu w świetlicy. Tam miały miejsce rozmowy, składanie życzeń i wspólne kolędowanie. Następnie wraz z pracownicą Domu Opieki udały się z życzeniami do tych, którzy z powodu złego stanu zdrowia nie mogli przyjść i śpiewały dla nich kolędy w pokojach.

!!!  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA SERDECZNE PRZYJĘCIE,

życzymy zdrowia, pokoju serca i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień  !!!

więcej o naszych działaniach w dziale  WOLONTARIAT

 

  Sobota  3.02.2018  ||  Dodała: Marta Ł.

.
  141 || JASEŁKA w Osiedlowym Domu Kultury GAGATEK w Sanoku...

Przedstawienie jasełkowe "Opowieść o nawróceniu", zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia, zostało okrzyknięte przez krytyków niekwestionowanym sukcesem ;-). Zapewne dlatego zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnione z nami od lat Sanockie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie do ponownego występu, tym razem na deskach sceny ODK GAGATEK w Sanoku.

Pomimo dotkliwych kłopotów kadrowych, ubogiej scenografii i tremy artyści dali z siebie wszystko. Chór kolędników stanowili wszyscy widzowie jasełek, za co serdecznie dziękujemy.

Cieszymy sie, że mogliśmy trochę urozmaicić comiesięczne spotkanie stowarzyszenia i mieliśmy okazję do wspólnego kolędowania.

!!!  Życzymy wszystkim sympatykom SP 8 w Sanoku BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO w nowym 2018 roku  !!!

 

  Sobota  3.02.2018  ||  Dodały: Agnieszka W. i Renata Z.

.
  140 || Warsztaty plastyczno - filmowe w PWSZ w Sanoku dla klasy 2 i 3 szkoły podstawowej...

Uczniowie klasy 2 i 3 otrzymali zaproszenie od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku na warsztaty plastyczno - filmowe.

Już na progu uczelni wszyscy zostali mile powitani przez studentkę i zaproszeni do działania. Po sprawnym podziale na dwie równoliczne grupy, rozpoczęła się zabawa.

Na początku studentki poprowadziły zajęcia z komunikacji, zabaw integracyjnych. Potem odbywały się nagrania na greenscreen, co pozwoliło dzieciom przenieść się w wybrane miejsce, jak: sawanna, basen, przestworza, czy dżungla. Efekty wprawek aktorskich będzie można wkrótce zobaczyć na filmikach.

Po krótkiej przerwie śniadaniowej, rozpoczęły się zajęcia w kolejnej sali, gdzie studentki także zaproponowały ruchowe zabawy integracyjne i wspólną pracę plastyczną nad wielkoformatowym planem naszego miasta.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali kolorowe gadżety w postaci zeszytów, smyczy i zakładek. Czas szybko minął, dzieci wróciły zadowolone, a studenci popisali się swoimi umiejętnościami i pewnie uzyskali zaliczenie.

Liczymy na dalszą owocną współpracę z koordynatorem p. Sławomirem Wożniakiem.

 

  Sobota  3.02.2018  ||  Dodały: Agnieszka W. i Renata Z.

.
  139 || Podróże w przeszłość z Babcią i Dziadkiem...

26 stycznia w klasie 1a odbyło się już trzecie spotkanie z cyklu "Podróże w przeszłość z Babcią i Dziadkiem".

Tym razem z wizytą do nas przybyła Babcia Antosia - pani Małgorzata Lisowska. Jako rodowita Krakowianka opowiadała dzieciom o swoim dzieciństwie spędzonym w wielkim mieście, sposobach zagospodarowania wolnego czasu, o wakacjach  u dziadków na wsi i przeżytych tam przygodach.

Pani Małgorzata przypomniała uczniom ,,Legendę o smoku wawelskim", wspólnie zaśpiewaliśmy "Konika na biegunach" i zatańczyliśmy karnawałowy taniec.

Podczas spotkania panowała bardzo miła atmosfera, dzieci  aktywnie włączały się w rozmowę i zadawały gościowi wiele pytań. Nie zabrakło również łakoci przyniesionych przez Babcię.

Na  zakończenie Antoś wręczył swojej Babci w imieniu całej klasy kwiatek i medal z napisem "SUPER BABCIA"  w podziękowaniu za wielkie serce, życzliwość i poświęcony czas.

 

  Piątek  2.02.2018  ||  Dodała: Renata G.

.
  138 || Ogólnopolska Akcja UNICEF "Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę"...

Aktywnie włączyliśmy całą szkolną społeczności do udziału w Ogólnopolskiej Akcji UNICEF "Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę".

Podczas zbiórki pieniędzy, która odbywała się na przełomie listopada i grudnia zebraliśmy 445,00 zł. Za te pieniądze zostanie zakupionych 9 pakietów po 2 koce i przekazane bezpośrednio potrzebującym.

Zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły przeprowadzili uczniowie klasy 2d, pod opieką p. Wacława Bojarskiego - wychowawcy klasy.

  Sobota  27.01.2018  ||  Dodał: Wacław B.

.
  137 || "Bezpieczne Ferie" - spotkanie przedstawicielami służb odpowiadających za nasze bezpieczeństwo...

W najbliższym czasie rozpoczyna się zimowy wypoczynek uczniów. Najbliższe dwa tygodnie przepełnione będą beztroskim odpoczynkiem od nauki. Niezwykle ważne jest, by właśnie w tym czasie nikomu nie stało się nic złego.

Aby uświadomić dzieciom i młodzieży jak bezpiecznie należy przeżyć ten czas i ustrzec uczniów przed potencjalnymi konsekwencjami niewłaściwych zachowań, zaprosiliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej i Policji, aby przeprowadzili w naszej szkole zajęcia profilaktyczne pt. „BEZPIECZNE FERIE”.

W pogadankach uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na zajęciach omówiono m.in. to:

--- jakie lodowiska wybierać, aby bezpiecznie jeździć na łyżwach,

--- na co należy zwrócić uwagę podczas wyjazdów na narty,

--- jak zachowywać się w kontakcie z osobą nieznajomą,

--- jak bawić się na śniegu, aby cało i zdrowo wrócić do szkoły.

Poruszony został również temat:

--- bezpieczeństwa w sieci,

--- ochrony swoich danych osobowych,

--- zachowania w przypadku zatrucia czadem,

--- zachowania wobec zwierząt.

Funkcjonariusze w sposób praktyczny i ciekawy przedstawili omawiane zagadnienia. Uczniowie bardzo chętnie i grzecznie ich słuchali. Zaproszeni goście zwrócili też uwagę na to, aby w niepokojących przypadkach zadzwonić po odpowiednie służby. Zostały przypomniane numery alarmowe, na które należy dzwonić w przypadkach zagrożenia.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować p. Ilonie Sokołowskiej ze Straży Miejskiej, p. Bartoszowi Lubańskiemu – z Policji i p. Jackowi Kędra ze Straży Pożarnej w Sanoku za poświęcony czas, zaangażowanie i przekazanie istotnej wiedzy naszym uczniom.

!!!  Życzymy wszystkim udanego wypoczynku  !!!

 

  Sobota  27.01.2018  ||  Dodały: Elżbieta B. i Maria T.

.
  136 || Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego SP8...

W pierwszym półroczu SU pracował w oparciu przyjęty plan pracy. Zorganizowano szereg imprez i uroczystości szkolnych:

1.     Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018,

2.     Doposażenie świetlicy szkolnej oraz biblioteki (uczniowie przez okres dwóch miesięcy przynosili przybory szkolne, gry planszowe, zabawki, książki itp.),

3.     Dyskoteka z okazji dnia chłopaka połączona z wyborem Mistera SP 8 (29 września),

4.     Akademia z okazji Dnia Nauczyciela (14 października),

5.     Pasowanie na ucznia klasy 1 (październik),

6.     Szkolny Dzień Noszenia Spódnicy (październik),

7.     Zbiórka karmy oraz innych rzeczy potrzebnych dla psów z okazji obchodów Dnia Kundelka; zebrane rzeczy zostały przekazane dla podopiecznych schroniska STOnZ w Sanoku (październik).

8.     Akademia oraz udział w miejskich obchodach z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości (listopad),

9.  Szkolny dzień pluszowego misia (wsparcie Ogólnopolskiej Akcji "Misie ratownisie" przeprowadzoną przez klasę 2d),

10.  Dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami i zabawą dla najmłodszych przygotowanymi przez SU (listopad),

11.  Mikołajki szkolne (grudzień),

12.  Udział w akcji "Szlachetna paczka" (grudzień,

13.  Kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany z inicjatywy i przy współpracy RR (grudzień),

14.  Szkolne wigilijki (grudzień),

15. Kwesta na rzecz dzieci w ramach Ogólnopolskiej Akcji UNICEF "Pomóżmy przetrwać zimę dzieciom z Syrii",

16.  Udział w koncercie podczas finału 26. WOŚP zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Sanoku,

17.  Dyskoteka karnawałowa połączona z konkursem ‘najładniejsza maska karnawałowa’ (styczeń).

!!!  WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC I ZAANGAŻOWANIE

w życie naszej szkoły oraz liczymy dalszą współpracę  !!!

 

  Sobota  27.01.2018  ||  Dodała: Marzena B.

.
  135 || "Przegląd Kolęd i Pastorałek" w Klubie "GÓRNIK" w Sanoku...

Tradycyjnie w okresie bożonarodzeniowym Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku zorganizował Przegląd Kolęd i Pastorałek, który w tym roku odbył się już po raz dziesiąty.

23 stycznia w Klubie Naftowca „GÓRNIK” wystąpiło 59 solistów i 27 zespołów z terenu województwa podkarpackiego, łącznie blisko 300 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały pierwszoklasistki. Zespół z klasy 1a (Jagoda Błaszczak, Emilia Bulewicz, Zofia Moczarny) zaśpiewał  pastorałkę „Jezu, zostań mym braciszkiem”, a zespół z klasy 1b (Izabela Bastone, Urszula Czopor, Zuzanna Jagielska, Maja Trojanowska, Sofiia Terletska, Marlena Wielgosz) zaprezentował  utwór „Skrzypi wóz”.

Małe artystki zdobyły sympatię publiczności, a dziewczęta z klasy 1b także uznanie jury, które przyznało im wyróżnienie.

!!!  Gratulujemy zespołowi z 1b sukcesu odniesionego na tak prestiżowej imprezie

i życzymy zdobycia kolejnych nagród  !!!

 

  Sobota  27.01.2018  ||  Dodały: Janina J. i Renata G.

.
  134 || Barwy CIEPŁE i ZIMNE w wykonaniu uczniów klasy 4a...

Tym razem w Art Galerii prezentują swoje prace uczniowie klasy 4a. W jednej części prac zastosowali BARWY CIEPŁE, a w drugiej BARWY ZIMNE.

Zapraszamy do obejrzenia kilku z nich.

więcej prac naszych uczniów w ART GALERII

 

 

  Piątek  26.01.2018  ||  Dodała: Gabriela S.

.
  133 || Zabawa Karnawałowa klas I-III szkoły podstawowej…

Jak karnawał, to karnawał, skoro nadszedł czas zabaw i pląsów, tak i w naszej szkole nie mogło zabraknąć podobnej imprezy. 

We czwartek, 18 stycznia 2018r. na małej sali gimnastycznej pojawiły się postaci z przeróżnych bajek i filmów. W karnawałowy nastrój wprowadzał też wystrój, całkowicie odmienionej na tę okazje sali. Sufit zdobiły badachimy z białej tkaniny i kolorowe pompony, a całości dopełniały dyskotekowe światła.

Uczennice klas gimnazjalnych chętnie pełniły rolę didżeja i proponowały utwory do tańca dla każdego. Natomiast w roli wodzirejów kolejny raz sprawdziły się starsze koleżanki Karina Dymnicka, Weronika Być, Paulina Jaklik.

W trakcie zabawy odbyły się dwa konkursy na najciekawszy strój i najładniejszą maskę, w kategorii chłopców i dziewcząt. Nagodzone dzieci otrzymały drobne gadżety od Samorządu Uczniowskiego.

Rodzice zadbali o regeneracyjny poczęstunek i napoje, a zrobili to tak od serca, że zdołali jeszcze poczęstować gimnazjalistów rozpoczynających dyskotekę.

!!!  Zabawa była BARDZO udana  !!!

 

  Piątek  26.01.2018  ||  Dodała: Agnieszka W.

.
  132 || Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy - podsumowanie…

Wielkim sukcesem zakończył się szkolny kiermasz bożonarodzeniowy, którego celem było integrowanie środowiska uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 8 oraz zbiórka pieniążków ze sprzedaży ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane na rzecz szkolnej Rady Rodziców (m.in. na potrzeby szkoły lub organizację imprez i uroczystości szkolnych).

Kiermasz trwał od 11 do 21 grudnia 2017r. Sprzedaż ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów oraz przyjaciół szkoły ruszyła bardzo intensywnie. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali m.in.: bombki, wianki na drzwi, kartki świąteczne, stroiki, pierniki, muffinki, trufle itp. Wszyscy zaangażowani w akcję zebrali ponad 1.200 zł!

Miło nam poinformować, że za część zebranej kwoty zakupiona została lampa dyskotekowa, która już „rozświetliła” nam dyskotekę karnawałową

!!!  DZIĘKUJEMY  !!!

 

  Piątek  26.01.2018  ||  Dodała: Marzena B.

.
  131 || Maraton Filmowy pod hasłem "MAGICZNE ŚWIĘTA"…

Pierwszy w tym roku Maraton Filmowy przebiegał pod hasłem  „Magiczne Święta”. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 4a i 4b.

Pierwsza część spotkania  poświęcona została działaniom  artystycznym – dzieci wykonały ozdoby  i udekorowały nimi choinkę w jadalni.

Następnie, po wspólnej kolacji, przystąpiliśmy do prawdziwego nocnego maratonu. Obejrzeliśmy  „Ekspres północny” – film o chłopcu  powątpiewającym w magię Świąt Bożego Narodzenia, który  zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby św. Mikołaja.

Potem przyszła kolej na „Aksamitnego królika” – główny bohater filmi - Toby jest małym chłopcem,  jego ojciec dużo pracuje, a mama zmarła, dlatego malec spędza święta u bardzo surowej babci, gdzie czuje się samotny. Pewnego dnia znajduje pluszowego króliczka, który ożywa i razem wyruszają do magicznej krainy. Dzięki  chłopcu dorośli ulegają magii świąt.

Po północy  już tylko najbardziej wytrwali oglądali  film animowany „Czerwone trzewiki” na motywach baśni Ch. H. Andersena o prawdziwym przesłaniu Świąt Bożego Narodzenia.

Jak zwykle bywa, po każdym maratonie, rano wspólnie zjedliśmy śniadanie, by w domu… porządnie się wyspać.

 

  Czwartek  25.01.2018  ||  Dodały: Wioletta F. i Małgorzata M.

.
  130 || Ogólnopolska Akcja "SZLACHETNA PACZKA" w SP8

Kolejny już raz nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję „SZLACHETNA PACZKA”.
W ciągu kilku dni, zebraliśmy duże ilości żywności trwałej, środków czystości, kosmetyków, odzieży, kompletów pościeli, słodyczy oraz dwa komplety kołdry i poduszki.

Za zebrane pieniądze zakupiliśmy obuwie zimowe, nubilizator, tablet oraz upominki świąteczne. Kolejny raz rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, a przede wszystkim MŁODZIEŻ naszej szkoły okazali wielkie serce oraz wykazali się wolą niesienia pomocy innym. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu potrzebnych rzeczy. Cieszymy się, że zawsze możemy na was liczyć.

Dla pani Marii i jej rodziny dzięki Waszej pomocy udało nam się przygotować, aż 22 paczki z darami.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję, gdyż radość i zaskoczenie pani Marii były olbrzymie. Przekonajcie się sami czytając poniższą relację z wręczenia paczek przesłaną przez opiekuna rodziny.  

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Pani Maria powiedziała:

Jak się jest chorym to codziennie trzeba się martwić za co kupić leki i czy w ogóle kupić, czy kupić żywność czy ubrania. Dziękuję za buty bo nie miałam. Dzięki paczkom przez jakiś czas będę mogła zaoszczędzić na jedzeniu, ubraniach i środkach czystości. Chociaż jedne Święta nie trzeba będzie się martwić, a to bardzo, bardzo dużo dla mnie znaczy. Same Państwa odwiedziny dla mnie bardzo dużo znaczą, oderwałam się na chwilę od choroby. Bo mam tylko od rana do wieczora szpital i chorzy, i cztery ściany, bo jestem przez cały czas na tlenie i na respiratorze, a tablet to dla mnie jedyny sposób kontaktu ze światem.

Chciałabym za wszystko podziękować. Zaniemówiłam, jestem w szoku i jeszcze długo będę i nie umiem słowami wyrazić jak jesteśmy wdzięczni. Jeszcze nigdy nie dostaliśmy takich prezentów. Chciałabym wyhaftować dla darczyńców jakiś obrazek, bo chociaż w taki sposób mogę się odwdzięczyć za taką wspaniałą pomoc. Za to okazane dobre serce przytulam i ściskam wszystkich darczyńców i pozdrawiam.

!!!   JESTEŚCIE WIELCY  !!!

!!!   Mamy nadzieję, że za rok również nas zaskoczycie   !!!

 

  Czwartek  25.01.2018  ||  Dodała: Marzena B.

.
  129 || NASZA drużyna zakwalifikowała się do ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

W dniu 12 stycznia 2018 roku Pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu przeprowadzili trzeci - parkowy etap XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W dwóch miejscowościach Parków Krajobrazowych: Południowo-Rroztoczańskim – Horyńcu-Zdroju i Pogórza Przemyskiego - Birczy, młodzież z klas gimnazjalnych z 9 szkół pisała testy z wybory, składające się z 25 pytań zamkniętych, kwalifikujące jeden zespół czteroosobowy z każdego parku krajobrazowego do kolejnego IV-wojewódzkiego etapu konkursu.

W Parku Krajobrazowym Pogórza Przemyskiego, a dokładniej w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Birczański” Nadleśnictwa Bircza spotkali się uczniowie z 7 szkół tj. Birczy, Krasiczyna i  Krzywczy (Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego) oraz Nr 8  w Sanoku, Ropienki, Tyrawy Wołoskiej i Uherzec Mineralnych (Park Krajobrazowy Gór Słonnych).

Na terenie Południowo-Rroztoczańskiego Parku Krajobrazowego w Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju rywalizowały ze sobą dwie szkoły tj. z Narola i Horyńca-Zdroju.

Każda drużyna uczestnicząca w III-parkowy etapie miała 30 minut na wypełnienie testu.

Po jego ocenie do etapu IV-wojewódzkiego zakwalifikowała się nasza drużyna i młodzież z Krzywczy. Gratulujemy zwycięzcom Izabeli Brejcie, Annie Masłowskiej, Wiktorii Ziobro, Dawidowi Dmitrzakowi. To kolejny sukces naszej szkoły na tym szczeblu konkursu.

!!!  Trzymamy kciuki za zwycięstwo w Rzeszowie. Gratulacje  !!!

 

  Wtorek  23.01.2018  ||  Dodała: Maria T.

.
  128 || Spotkanie z Rodzicami...

         

Informujemy, że w dniu 24 stycznia 2018 r., (tj. środa), od godz. 17.00,  odbędą się spotkania z Rodzicami według zamieszczonego poniżej harmonogramu.

 

 

  Poniedziałek  22.01.2018  ||  Dodał: Dyrektor

.
  127 || NIKOLA laureatką konkursu plastycznego "Dlaczego lubię Święta Bożego Narodzenia"…

8 stycznia 2018 r. w GALERII Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego "Dlaczego lubię  Święta Bożego Narodzenia"

Na konkurs wpłynęło 232 prace z całego województwa podkarpackiego. Patronatem honorowym objął konkurs Podkarpacki Kurator Oświaty.

Wśród LAUREATÓW znalazła się uczennica klasy 2a Nikola Knurek za swoją pracę "Bałwan w choinkach".

Nagrodzone prace można obejrzeć w MDK do końca stycznia.

!!! GRATULUJEMY i serdecznie zapraszamy na wystawę !!!

 

  Poniedziałek  22.01.2018  ||  Dodała: Maria T.

.
  126 || "ZEMSTA" w Krakowie…

10 stycznia 2018 r. wzięliśmy udział w całodniowej wycieczce do Krakowa.

Pierwszą atrakcją była wizyta w Laserparku (Laserowe Centrum Rozrywki), gdzie mogliśmy bardzo ciekawie i aktywnie spędzić czas.

Następnie udaliśmy do Teatru Juliusza Słowackiego, gdzie mieliśmy możliwość obejrzeć sztukę pt. „Zemsta”. Po spektaklu wybraliśmy się jeszcze na spacer po krakowskim Rynku.

Wróciliśmy do Sanoka zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

 

 

  Poniedziałek  22.01.2018  ||  Dodała: Marzena R. i Paulina Bobowska z klasy 2b gimnazjum

.
  125 || TURNIEJ KARNAWAŁOWY w PWSZ im. J. Grodka w Sanoku…

W dniu 25 stycznia 2018 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, w godzinach od 9.00 do 12.00 odbędzie się TURNIEJ KARNAWAŁOWY.

Zajęcia w tym dniu odbywają się według następującego planu:

1. Zbiórka uczniów w szkole o godzinie 8.45.

2. Przejście pod opieką nauczycieli wychowawców do budynku PWSZ.

3. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 9.00.

4. Prezentacja drużyn: uczniów, rodziców i nauczycieli.

5. Rozegranie meczów (2x10 minut).

6. Podczas przerw występy uczniów, nauka tańca oraz konkursy sportowe.

7. Zakończenie turnieju o 12.00.

!!!  Prosimy, aby uczniowie mieli ze sobą obuwie zmienne  !!!

!!!  Obecność wszystkich uczniów oraz nauczycieli obowiązkowa  !!!

 

  Poniedziałek  22.01.2018  ||  Dodała: Marzena B.

.
  124 || Ferie zimowe w SP8

 

  Czwartek  18.01.2018  ||  Dodała: Magdalena Ż.

.
  123 || Znowu PIERWSZE w mieście…

Dnia 12 stycznia odbyły się Miejskie Zawody z Piłki Ręcznej Dziewcząt.

W zawodach brały udział 3 drużyny. Pierwszy mecz przyszło nam rozegrać z SP3. Mimo wyrównanego meczu to nam przypadła wygrana. Zakończyłyśmy to spotkanie wynikiem 6:5 (Martyna Sękowska 4x, Wiktoria Kuczma, Julia Dudek).

Kolejny mecz rozpoczęłyśmy bardzo dobrze, prowadząc 3:0 i taki wynik utrzymałyśmy do końca pierwszej połowy. Niestety niedługo po rozpoczęciu drugiej części spotkania wynik wynosił już 4:4. Jednak dzięki zawziętej walce wygrałyśmy 7:5 (Martyna Sękowska 5x, Julia Dudek, Aleksandra Tomoń), co dało nam tytuł "Najlepszych Szczypiornistek" w mieście!

SKŁAD: Martyna Sękowska (2a), Julia Dudek (2a), Aleksandra Tomoń (2a), Wiktoria Kuczma (2d), Anna Łonyszyn (3b), Patrycja Gawron (3a), Diana Olejarz (3b), Jagoda Matuła (3b), Maja Chmiel (7b), Kaja Kopiec (7a), Weronika Tomczewska (7b), Wiktoria Węgrzyn (7b).

Opiekę sprawował niezastąpiony trener Grzegorz Miranowicz.

 

  Środa  17.01.2018  ||  Dodała: Aleksandra Tomoń z klasy 2a gimnazjum

.
  122 || Tworzymy przedstawienie teatralne

Wystartowaliśmy!

Po wielu miesiącach oczekiwania, w dniu 12 stycznia 2018 r. rozpoczęły się kolejne warsztaty teatralne. Cykl spotkań prowadzonych przez Pana Sławomira Woźniaka – kierownika BWA Galerii Sanockiej potrwa kilka miesięcy i zakończy się na przełomie maja i czerwca 2018 r. W tym czasie nasza utalentowana i zmotywowana młodzież będzie zdobywać wiedzę teatralną i nabywać doświadczenie sceniczne pod okiem fachowca posiadającego prawdziwy dar odkrywania talentów.

Finałem teatralnych zmagań będzie przedstawienie – niespodzianka dla całej społeczności SP8, a skoro ma to być niespodzianka, to "…reszta jest milczeniem…” ;)

 

  Wtorek  16.01.2018  ||  Dodała: Beata J.

.
  121 || "PROMOTOR EKOLOGII" - zadanie 3 - EKO - plakat w ramach Akcji "ROK RZEKI WISŁY"

Pod koniec roku 2017 dokonaliśmy podsumowania konkursu plastycznego, który polegał na „Wykonaniu plakatu do Ogólnopolskiego Projektu ROK RZEKI  WISŁY” w ramach rywalizacji międzyklasowej o tytuł Najlepszej Klasy Szkoły Podstawowej Nr 8 w Sanoku.

Jury w składzie: Maria Trzeciak, Aneta Pelc  – opiekunki SK Ekologicznego oraz jego członkowie w składzie: Gabriela Wojtanowicz, Natalia Czopor, Maria Bańkowska, Gracjan Kita podliczyło wyniki współzawodnictwa.

W ramach tej rywalizacji na I miejscu uplasowała się klasa 2d gimnazjum, która wykonała 19 plakatów, na II miejscu - klasa 3a szkoły podstawowej: 12 plakatów, a na III miejscu - klasa 2a szkoły podstawowej: 8 plakatów.

Najładniejsze plakaty wykonali:

--- Kornelia Domańska z klasy 1a szkoły podstawowej,

--- Oliwier Wolanin z klasy 4a szkoły podstawowej,

--- Mateusz Polański z klasy 7a szkoły podstawowej,

--- Sandra Stanisławska i Patrycja Świętoniowska z klasy 2d gimnazjum.

!!!  Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  !!!

NAGRODY dla najlepszych zostaną wręczone przez DYREKTORA szkoły
podczas podsumowania rywalizacji, na zakończenie roku szkolnego.

PRZYPOMINAM: przy realizacji każdego zadania liczy się współpraca całego zespołu klasowego. BĄDŹ EKO - segreguj surowce wtórne.

szczegółowe wyniki rywalizacji i protokół komisji...

  Niedziela  14.01.2018  ||  Dodały: Maria T. i Aneta P.

.
  120 || Kolejne prace naszych uczniów w ART GALERII...

                   

W kolejnej odsłonie Art Galerii przedstawiamy prace Anny Gorczyńskiej z klasy 7a szkoły podstawowej. Jest to studium postaci zwierzęcej w różnych układach. Ania jeździ konno, jest zafascynowana tymi pięknymi zwierzętami i lubi je obserwować.

Prezentujemy również prace uczniów trzecich klas gimnazjum. Jedna część, to pejzaż w mieszanych technikach plastycznych, a druga część, to różne zabawne historyjki przedstawione w formie komiksu.

więcej prac naszych uczniów w ART GALERII

 

  Piątek  12.01.2018  ||  Dodała: Gabriela S.

.
  119 || Warsztaty filmowo - plastyczne dla uczniów klasy 2a szkoły podstawowej

W dniu 25 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 2a szkoły podstawowej pod opieką wychowawcy p. Agnieszki Wenc wezmą udział w warsztatach filmowo-plastycznych prowadzonych przez studentów III roku kierunku Nowe Media, Reklama, Kultura Współczesna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

 

 

 

 

  Piątek 12.01.2018  ||  Dodał: Dyrektor

.
  118 || "Odpowiedzialność nieletnich i zagrożenia współczesnej młodzieży" - wycieczka do Sądu Rejonowego w Sanoku…

W dniu 20.12.2017r. młodzież klas 3a, 3b i 3c wzięła udział w spotkaniu z asystentem sędziego Panem Bartłomiejem Gackiem na temat „Odpowiedzialność nieletnich i zagrożenia współczesnej młodzieży”.

W trakcie wizyty nasi uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy oraz zapoznali się z pracą i strukturą różnych wydziałów sądu.

W trakcie spotkania gimnazjaliści zwiedzili tzw. pokój zatrzymań i pokój niebieski (sala przesłuchań nieletnich).

Pan Bartłomiej dodatkowo podjął tematy dotyczące:

--- czynności seksualnych nieletnich,

--- narkomanii,

--- stalkingu,

--- spożywania alkoholu przez nieletnich i ich konsekwencji,

--- zagrożeń wynikających z korzystania z komputerów, komórek i laptopów,

--- przestępstw domowych wynikających z funkcjonowania rodziny.

W najbliższym czasie są planowane również zajęcia dla uczniów zainteresowanych tematyką prawa, którzy wezmą udział w otwartej rozprawie sądowej.

 

  Czwartek 11.01.2018  ||  Dodał: Daniel S.

.
  117 || Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców…

Dnia 9 stycznia 2018 r. w I LO w Sanoku odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Nasza reprezentacja zajęła  w tych zawodach 4 miejsce.

Wyniki:

SP4-SP3       4:7

SP8-SP1       4:8

SP4-SP8     10:8

SP3-SP1       8:6

SP4-SP1       8:9

SP3-SP8     13:2

Skład: Jakub Owsiany, Mateusz Płocica, Kacper Skałkowski, Filip Karczyński, Mateusz Błażowski, Mateusz Koczera, Patryk Bulczyński, Artur Rycyk, Radek Rudy, Jakub Szomko, Jakub Śliwiak, Gabriel Jatczyszyn.

 

  Czwartek 11.01.2018  ||  Dodał: Sebastian W.

.
  116 || SUKCES naszych uczennic

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 7a, naszej szkoły Anna Gorczyńska zakwalifikowała się do III etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z PRZYRODY.

Gratulujemy dotarcia do tak wysokiego szczebla konkursowego, gdzie sprawdzane były wiadomości rozszerzone z zakresu biologii, geografii, fizyki i chemii.

!!!  Trzymamy kciuki za zwycięski finał  !!!

 

Znamy już nazwiska uczniów zakwalifikowanych przez Wojewódzką Komisję Konkursową do etapu wojewódzkiego konkursu GEOGRAFICZNEGO organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Nasza uczennica, Anna Masłowska z klasy 3a, będzie walczyć o tytuł LAUREATA konkursu geograficznego już 17 stycznia 2018 r. w Rzeszowie. Pozostałym uczestnikom Izabeli Brejcie z klasy 3b i Janowi Szczepańskiemu z klasy 2a serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na etapie rejonowym.

!!!  ANIOM życzymy POWODZENIA podczas etapu finałowego  !!!

 

  Środa 10.01.2018  ||  Dodały: Maria T. i Aneta P.

.
  115 || Jagoda PIERWSZA w Polsce INDYWIDUALNIE i druga drużynowo…

W dniach 16-17.12.2017r. Jagoda Kopczak uczennica klasy IVa ,  zawodniczka Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „GÓRNIK”, uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Lubinie w kategorii 10 lat i młodsi I Ty zostaniesz mistrzem” .

Jagoda w zawodach w wieloboju zajęła I miejsce, a do ogólnej klasyfikacji były brane wyniki trzech biegów na dystansie 250m. W każdym z biegów nasza uczennica była pierwsza. W biegu sztafetowym wspólnie z koleżankami z drużyny zajęła II miejsce na dystansie 250m.

!!!  WIELKIE GRATULACJE I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW  !!!

 

 

  Poniedziałek 8.01.2018  ||  Dodał: Daniel S.

.
  114 || Wycieczka klasy 3a i 4a do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie…

W grudniu uczniowie klasy IIIa i IVa udali się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

W trakcie zwiedzania najważniejszymi atrakcjami były interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których uczniowie brali czynny udział (wybijając własny medal pamiątkowy w płynnym szkle).

W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych zapoznali się z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców oraz użytkowe.

Jednak najwięcej emocji zapewniły zajęcia tworzenia ozdób świątecznych, w czasie których uczestnicy bawiąc się ozdobili własną bombkę choinkową za pomocą farb akrylowych i brokatów. 

Na koniec zwiedziliśmy również wystawę szklanych eksponatów i oglądnęliśmy bardzo ciekawy film o historii Huty Szkła w Krośnie.

 

  Poniedziałek 8.01.2018  ||  Dodali: Renata Z. i Daniel S.

.
  113 || Wyniki konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty…

Z ogromną radością pragniemy przedstawić listę uczniów zakwalifikowanych do WOJEWÓDZKIEGO ETAPU KONKURSÓW organizowanych przez PKO w Rzeszowie:

--- w gimnazjum:

-- z matematyki:

Zuzanna Morawska - klasa  IIIb

-- z geografii:

 Anna Masłowska - klasa IIIa

-- z historii:

Karol Bartkowski - klasa IIIb

-- z informatyki:

Dawid Dmitrzak - klasa IIIb

Jakub Matuszek - klasa IIIb

--- w szkole podstawowej:

-- z przyrody:

Anna Gorczyńska - klasa  VIIa

-- z historii:

Paweł Zatwarnicki - klasa VIIa

!!!  Wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom

SERDECZNIE GRATULUJEMY i ŻYCZYMY POWODZENIE w etapie wojewódzkim  !!!

 

  Piątek 5.01.2018  ||  Dodali: Jadwiga D. i Mariusz B.

.
  112 || Zimowe śnieżynki w wykonaniu klasy 3a

Podczas kolejnych warsztatów plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzonych przez panią Katarzynę Długosz – Dusznik, uczniowie z klasy 3a wykonywali zimowe śnieżynki.

Powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac, które jak zwykle przyniosły uczestnikom warsztatów wiele przyjemności i radości.

Wykonane prace można podziwiać na szkolnym korytarzu.

 

 

 

  Piątek 5.01.2018  ||  Dodała: Renata Z.

.
  111 || SP8 Sanok oraz CSI Lens oficjalnymi partnerami…

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dotarła do nas radosna wiadomość od naszych przyjaciół z Francji. Szkoła Podstawowa nr 8 - następczyni Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku oraz Collège Sainte Ide z Lens zostały oficjalnie uznane za placówki partnerskie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rektorat Akademii w Lille, jak również francuską służbę dyplomatyczną w Polsce!

Fakt ten cieszy tym bardziej, że na sformalizowanie partnerstwa we Francji trzeba czekać zazwyczaj co najmniej 4-5 lat. Nam udało się to osiągnąć w niecałe trzy lata!

Oficjalne uznanie szkół za międzynarodowych partnerów pozwoli nam jeszcze bardziej zacieśnić współpracę i ułatwić wymianę nie tylko młodzieży, ale także doświadczeń z nauczycielami z Lens. 

!!!  Cieszymy się bardzo i pozdrawiamy serdecznie naszych francuskich Partnerów  !!!

!!!  DO ZOBACZENIA W MAJU  !!!

 

  Czwartek 4.01.2018  ||  Dodała: Beata J.

.
  110 || Obiady w STYCZNIU

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że w STYCZNIU płatność za obiad wynosi:

--- PIERWSZE i DRUGIE danie: 102,60 zł. (18 dni x 5,70 zł.),

--- tylko PIERWSZE danie: 36,00 zł. (18 dni x 2,00 zł.),

--- tylko DRUGIE danie: 81,00 zł. (18 dni x 4,50 zł.)

Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat zgodnie z podaną kwotą (nie zaokrąglać i nie nadpłacać) oraz o terminowe wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca!

BRAK WPŁAT w wyznaczonym terminie może spowodować zawieszenie wydawania posiłków

Wszelkie zgłaszane przez Rodziców zmiany dotyczące obiadów, tj. np. rezygnacja, przejście tylko na jedno danie, będą uwzględniane od nowego, kolejnego miesiąca.

Bezpośredni numer telefonu do ŚWIETLICY SZKOLNEJ to: 577 558 700

JADŁOSPIS na styczeń...

 

  Środa 3.01.2018  ||  Dodała: Magdalena Ż.

.
  109 || "Gore Gwiazda Jezusowi w obłoku..." - WIGILIA w klasie 2d…

Uczniowie klasy 2d stanęli na wysokości zadania i przygotowali pod opieką swojego wychowawcy - p. Wacława Bojarskiego, klasową wigilijkę.

Każdy dorzucił coś od siebie, a więc było sianko, świece, opłatek, ładnie udekorowany stół wigilijny, kilka tradycyjnych potraw, w tym czosnek, sól i chleb, czerwony barszczyk, pierożki, kapuśniaczki. Nie zabrakło różnych słodkości: wafle, pierniczki, przekładańce, orzeszki.

Tradycyjnie, rozpoczęliśmy od krótkiej modlitwy, a następnie Damian Wójcik odczytał, stosowny na tą okoliczność, fragment Pisma Świętego.

Następnie p. Wacław, złożył wszystkim serdeczne życzenia, prosząc, abyśmy zanieśli dobrą nowinę o narodzeniu Chrystusa, do swoich domów rodzinnych. Po symbolicznym przekazaniu opłatka, wszyscy zaczęliśmy się nim dzielić, składając sobie nawzajem indywidualne życzenia.

Nasze wigilijne biesiadowanie przeplatane było rozmowami o potrawach wigilijnych w naszych domach, wspólnym kolędowaniem oraz wizytami gości z innych klas. Zawitała do nas również p. Maria Trzeciak, składając serdeczne, bożonarodzeniowe życzenia.

Dzięki Przemkowi Skalińskiemu, który przygotował dla nas świąteczne śpiewniki, wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania.

Po wspólnej wieczerzy wigilijnej udaliśmy się na salę gimnastyczną, na przedstawienie JASEŁEK w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów z innych klas.

 

  Sobota  30.12.2017  ||  Dodał: Wacław B.

.
  108 || Zakończyliśmy Ogólnopolską Akcję "MISIE RATOWNISIE" - podziel się pluszakiem

Uczniowie klasy 2d wspólnie z Samorządem Uczniowskim SP8 w Sanoku zakończyli Ogólnopolską Akcję "MISIE RATOWNICIE". Celem akcji była zbiórka maskotek - pluszaków, które będą przekazane Policji, Straży Pożarnej i Ratownikom Medycznym, aby w trudnych sytuacjach, podczas wypadków samochodowych, te służby mogły rozdawać je poszkodowanym w wypadkach dzieciakom.

Zebraliśmy 348 maskotek.

Koordynatorkami akcji były Kinga Koczera i Dominika Pogorzelec z klasy 2d.

20 grudnia 2017 r. maskotki zostały przekazane przedstawicielom Stowarzyszenia Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Krosno.

Do akcji przyłączyli się:

--- z klasy 1a szkoły podstawowej: Amelia Pypeć (21 maskotek), Kuba Rogoża (8), Wiktoria Wójcik (4), Emilia Bulewicz (4), Kornelia Domańska (2), Antoni Lisowski (2), Zofia Moczarny (1), Olaf Matuła (1), Damian Dmitrzak (1), Hubert Bach (1), Franciszek Dąbrowski (1), Michał Kuczma (1),

--- z klasy 1b szkoły podstawowej: Blanka Nieznańska (2), Adam Kowal (1), Izabela Bastone,

--- z klasy 2a szkoły podstawowej: Bruno Drwięga (2), Weronika Świder (2), Gaja Suchocka (1), Lena Dziewińska (1), Filip Carkowski (1), Wiktor Trznadel, Amelia Hałacio, Weronika Świder, Helena Leśniak, Miłosz Libowicz, Luiza Rycyk, Jakub Rycyk, Natalia Gałuszka, Oskar Skórka, Oliwia Gęsiak,

--- z klasy 3a szkoły podstawowej: Karol Marczak (11), Jakub Tabisz (11), Oliwia Nieznańska (2), Liliana Pokrywka (1), Maja Ziobro (1), Weronika Czopor (1), Oliwier Dziewiński (1), Krzysztof Daniła (1)

--- z klasy 4a szkoły podstawowej: Nadia Wancienko (9)Martyna Ostrowska (2), Wiktoria Marczak, Oliwier Wolanin, Zofia Kosturska, Laura Gruszecka,

--- z klasy 4b szkoły podstawowej: Marcelina Łukaszyk, Vesna Kosiek, Mikołaj Kubicki, Paula Doskowska,

--- z klasy 7a szkoły podstawowej: Anna Gorczyńska (11), Marcin Bartkowski (2), Tomasz Zapotoczny (1), Paweł Zatwarnicki (1), Alicja Zarzyka, Dominika Wójcik,

--- z klasy 2a gimnazjum: Wiktoria Kostecka (1), Oliwia Libowicz,

--- z klasy 2b gimnazjum: Judyta Wielgosz (1),

--- z klasy 2c gimnazjum: Rafaella Diurno, Klaudia Wojtowicz, Kinga Wojtowicz,

--- z klasy 2d gimnazjum: Kinga Koczera (20), Beniamin Krzyszczyk (4), Sandra Stanisławska (3), Oskar Filipczak (3), Mateusz Marynowski (3), Julia Kalityńska (1), Wiktoria Piegdoń (1), Diana Kopeć (1), Patrycja Świętoniowska (1), Przemysław Skaliński (1), Mateusz Wojcieszczyk (1), Krystian Kuczma (1), Szymon Dąbrowski (1),

--- z klasy 3a gimnazjum: Mateusz Brudnik (2), Anna Masłowska (2),

--- z klasy 3b gimnazjum: Karol Bartkowski (1), Weronika Wójcik, Izabela Brejta,

!!! SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY  !!!

szczegóły akcji w województwie podkarpackim...

  Sobota  30.12.2017  ||  Dodał: Wacław B.

.
  107 || "JASEŁKA" w wykonaniu uczniów klasy 1a szkoły podstawowej

Bardzo odświętny i uroczysty charakter miały "JASEŁKA wystawione 20 grudnia w naszej szkole przez uczniów klasy 1a.

Ku naszej radości, mimo przedświątecznej gorączki, przestawienie zgromadziło na widowni liczną publiczność - od najmłodszych do najstarszych. Wśród naszych gości byli: Dyrektorzy Szkoły - pan Robert Zoszak i WiceDyrektor Szkoły - pan Adam Wal,  Dyrektor "Ochronki" - siostra Halina Ożóg, Przewodnicząca Powiatowego Centrum Wolontariatu - pani Czesława Kurasz, nauczyciele SP8, rodzice, babcie, dziadkowie i rodzeństwo uczniów z klasy 1a, a także przedszkolaki z grupy "Promyczki" z sąsiedniej "Ochronki" wraz z rodzicami.

Tym razem, zaprezentowane widzom "Jasełka" miały nietradycyjny przebieg, bo zamiast pasterzy i króli, do stajenki ze swoimi darami podążały dobrze znane dzieciom, popularne postaci bajkowe. Jak zauważyliśmy, takie niekonwencjonalne rozwiązanie podobało się nie tylko ...dzieciom, bo po występie aktorzy otrzymali za swój występ gromkie brawa.

Podsumowując spotkanie, pan Dyrektor Robert Zoszak pogratulował uczniom udanego występu, a przybyłym gościom złożył serdeczne życzenia świąteczne.

Pozostając w bożonarodzeniowym klimacie, następnego dnia, uczniowie klasy 1a zaprezentowali swój repertuar jasełkowy kolegom i koleżankom z klas I, II, III i IV.

 

  Sobota  30.12.2017  ||  Dodała: Renata G.

.
  106 || FRANCISZEK został NAJLEPSZYM BRAMKARZEM podczas Turnieju Piłkarskiego "ZAGRAJ Z MIKOŁAJEM" ...

W turnieju z cyklu "Zagraj z Mikołajem" rozgrywanym w Zagórzu w szranki stanęli również najmłodsi adepci piłki nożnej z rocznika 2010.

Znakomicie spisali się młodzi EKOBALOWCY, którzy zajęli tam II miejsce. Na bramce wspomagał ich Franciszek Dąbrowski, który został wybrany NAJLEPSZYM BRAMKARZEM TURNIEJU.

Jest ON uczniem klasy 1a w naszej szkole.

!!!  GRATULUJEMY i czekamy na jego dalsze sukcesy  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 Piątek  29.12.2017  ||  Dodała: Maria T.

.
  105 || NIKOLA zdobyła I NAGRODĘ na Międzynarodowym Festiwalu ART-DUO MUSIC w Wiedniu...

Nikola Knurek, uczennica klasy 2a szkoły podstawowej,  zdobyła I nagrodę na XIV Międzynarodowym Festiwalu ART-DUO MUSIC, który odbył się w stolicy Austrii, Wiedniu, w dniach 16-18 grudnia 2017r. Nikola rywalizowała z innymi pianistami z całej Europy, m.in. Słowacji, Austrii, Ukrainy i Rosji. Jest ona uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku w klasie Pana Janusza Ostrowskiego.

W lutym Nikola po raz drugi wystartuje w konkursie "Młody Wirtuoz" w ramach Forum Pianistycznego w Sanoku, w którym zdobyła rok temu tytuł "Złotego Wirtuoza".

!!!  Trzymajmy kciuki za naszą koleżankę w przyszłorocznej edycji konkursu  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 Piątek  29.12.2017  ||  Dodała: Maria T.

.
  105 || "PROMOTOR EKOLOGII" - zadanie 2 - EKO poza nami

Podsumowaliśmy zadanie 2 - EKO, które dotyczyło zbiórki BATERII oraz płyt CD i DVD. Po podliczeniu wyników nastąpiło przetasowanie w klasyfikacji generalnej.

Na pierwsze miejsce wysunęli się uczniowie klasy 2d gimnazjum z dorobkiem 40 pkt. przeliczeniowych (zebrali 1.503 baterie i 202 płyty CD i DVD).

Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy 1a szkoły podstawowej z dorobkiem 39 pkt. przeliczeniowych (zebrali 5.415 baterii i 150 płyt CD i DVD).

Trzecie miejsce przypadło uczniom klasy 2a szkoły podstawowej z dorobkiem 35 pkt. przeliczeniowych (zebrali 2.159 baterii i 70 płyt CD i DVD).

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Ksawery Miranowicz z klasy 1a szkoły podstawowej, który zebrał 5.000 baterii, na drugiej pozycji uplasowała się Joanna Piech z klasy 2a gimnazjum, która zebrała 2.159 baterii, a na trzecim miejscu Kamil Pisiak z klasy 2d gimnazjum, który zebrał 1.316 baterii.

!!!  WSZYSTKIM SZKOLNYM EKOLOGOM SERDECZNIE GRATULUJEMY  !!!

PRZYPOMINAM: przy realizacji każdego zadania liczy się współpraca całego zespołu klasowego. BĄDŹ EKO - segreguj surowce wtórne.

szczegółowe wyniki rywalizacji i protokół komisji...

  Czwartek  28.12.2017  ||  Dodały: Maria T. i Aneta P.

.
  104 || SUKCES w konkursie informatycznym organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie...

Niezmiernie miło nam poinformować, że dwóch uczniów z gimnazjum zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu informatycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

SUKCES jest tym większy, że Dawid Dmitrzak z klasy 3b, uplasowała się na bardzo wysokim 8 miejscu w województwie, a Jakub Matuszek, również z klasy 3b, na 25 pozycji. Do finału komisja konkursowa zakwalifikowała 62 uczniów z całego województwa, ze 140 zakwalifikowanych do 2 sesji konkursowej.

Niestety trzeciemu z naszych uczniów - Mateuszowi Brudnikowi z klasy 3a, zabrakło tylko 0.85 pkt. aby znaleźć się w finałowej grupie.

Jest to bardzo trudny konkurs, wymagający wszechstronnej wiedzy informatycznej, tym bardziej cieszy fakt, że kolejny raz udaje się naszym uczniom zakwalifikować do rundy finałowej. W roku szkolnym 2016/2017 i 2015/2016 naszą szkołę reprezentował w finale wojewódzkim, dzisiaj już absolwent - Wojciech Tokarz.

Zapraszamy do zapoznania się   z wynikami sesji 2 konkursu...

 

 Środa  27.12.2017  ||  Dodał: Wacław B.

.
  103 || Warsztaty artystyczne klasy 2d w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie...

Uczniowie klasy 2d pod opieką wychowawcy klasy p. Wacława Bojarskiego oraz p. Marii Trzeciak uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Pod okiem profesjonalistów każdy indywidualnie malował bombkę choinkową wykorzystując przygotowane szablony lub tworząc własne wzory. Panie prowadzące podpowiadały jak prawidłowo prowadzić pędzel po delikatnej powierzchni i odpowiednio dobierać kolory. Następnie każdy uczestnik mógł po wyschnięciu farb, nanieść na powierzchnię bobki specjalny klei i posypać ją kolorowym brokatem.

Uczestnicy w dalszej części zajęć mogli zobaczyć jak wygląda praca artystów szkła, którzy na naszych oczach projektowali i wykonywali różę z kolorowego szkła, a następnie mogliśmy zobaczyć różne stanowiska, na których tworzone są kolorowe witraże, szlifowane kieliszki, modelowane, szklane figurki, profesjonalnie, ręcznie malowane bobki choinkowe.

Zwiedziliśmy również wystawę szklanych eksponatów i oglądnęliśmy bardzo ciekawy film o historii Huty Szkła w Krośnie.

Zapraszamy do obejrzenia  relacji z wycieczki przygotowanej przez Wiktorię Piegdoń z klasy 2d.

 

 Piątek  22.12.2017  ||  Dodał: Wacław B.

.
  102 || ŚWIETNY występ tenisistek stołowych...

13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku odbyły się Zawody Rejonowe w Tenisie Stołowym dziewcząt.

Reprezentujące naszą szkołę siostry Oliwia i Wiktoria Kuczma oraz Agnieszka Bacior /wszystkie 2d/ po zwycięstwach w zawodach gminnych i powiatowych w rywalizacji rejonowej zajęły bardzo dobrą 5 pozycję.

Opiekę nad drużyną sprawował p. Jan Mazur.

 

 Czwartek  21.12.2017  ||  Dodał: Jan M.

.
  101 || PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE badmintonie...

21 listopada dziewczęta, a 23 listopada chłopcy rywalizowali w PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

Podczas mocno obsadzonych zawodów nasze dziewczęta zajęły bardzo dobra IX pozycję, a chłopcy uplasowali się na miejscu XIII.

Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Tomczewska /7b/ i Karolina Maciejczyk /7a/ oraz Mikołaj Mołczan /2b/, Jakub Szomko i Mateusz Błażowski /obaj 7a/.

Opiekę nad drużynami sprawował p. Jan Mazur.

 

 Czwartek  21.12.2017  ||  Dodał: Jan M.

.

 

 

 

 

 

 
Wakacje już za:
Plan lekcji:
Sanockie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
I Liceum Ogólnokszałcące
II Liceum Ogólnokszałcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5


 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja