od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku --- ZAPRASZAMY
׀  dokumenty  ׀  e-dziennik  ׀   nowy ed - test   ׀  nasze innowacje  ׀  programy i wymagania edukacyjne  ׀  ważne druki  ׀  konsultacje nauczycieli  ׀  kontakt  ׀  panel pocztowy  ׀

  - AKTUALNOŚCI

  DLA UCZNIÓW

  - UCZNIOWIE

  - SAMORZĄD

  - LAUREACI I FINALIŒCI

  - SUKCESY UCZNIÓW

  - ART GALERIA

  - INNOWACJE
                   PEDAGOGICZNE

  - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

  - PROJEKTY EDUKACYJNE

  - PLAN ZAJĘĆ

  DLA RODZICÓW

  - OCHRONA DANYCH
                      OSOBOWYCH

  - REKRUTACJA DO SZKOŁY

  - RADA RODZICÓW

  - E-DZIENNIK   

  - KONSULTACJE
                  NAUCZYCIELI   

  - KONTAKT   

  O NAS

  - HISTORIA SZKOŁY

  - GRONO PEDAGOGICZNE

  - PEDAGOG i PSYCHOLOG

  - BIBLIOTEKA

  - ŚWIETLICA

  - STOŁÓWKA SZKOLNA

  - KRONIKA WYDARZEŃ

  - KANAŁ-YOUTUBE

  - O NAS W MEDIACH

  - HISTORIA WWW

  - DYŻURY NAUCZYCIELI

  EDUKACJA

  - JĘZYK POLSKI

  - HISTORIA

  - JĘZYKI OBCE

  - MATEMATYKA 

  - INFORMATYKA

  - SPORT

  NASZE DZIAŁANIA

  - PROGRAMY I PROJEKTY

  - WOLONTARIAT

  - EKOLOGIA

  - PCK

  - CYFROWOBEZPIECZNI

  - OTRZĘSINY

  - POKAZ TALENTÓW

  - KLUB MIŁOŚNIKÓW
                       FILMOWYCH

  - WYCIECZKI

 
Movie1

AKTUALNOŚCI

  294 ||  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Był to ROK SZCZEGÓLNY, ponieważ znowu po kilkunastu latach na korytarzach naszej szkoły pojawili się najmłodsi uczniowie klas I - III, a także uczniowie klas IV i VII.

Ciepłe słowa skierował do całej społeczności szkolnej pan Robert Zoszak - dyrektor szkoły. Gratulował sukcesów, wysokich osiągnięć w konkursach kuratoryjnych, powiatowych i regionalnych.

Uczniowie odebrali nagrody za:

--- wysokie wyniki w nauczaniu,

--- za 100% frekwencję,

--- za rywalizację i udział w wielu konkursach szkolnych

i otrzymali z rąk dyrektorów dyplomy, książki i vouchery.

Trzy klasy zostały nagrodzone w ramach międzyklasowej, ekologicznej rywalizacji o tytuł PROMOTORA EKOLOGII, którego koordynatorkami były p. Aneta Pelc i p. Maria Trzeciak.

--- NAJLEPSZĄ KLASĄ i pierwsze miejsce otrzymali uczniowie klasy 2d gimnazjum - wychowawca p. Wacław Bojarski,

--- Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 2a szkoły podstawowej - wychowawca p. Agnieszka Wenc,

--- Trzecie miejsce zajęli uczniowie z klasy 1aszkoły podstawowej - wychowawca p. Renata Głuszyk.

W klasyfikacji indywidualnej nagrodzono aż 21 uczniów - wszyscy oni otrzymali również ten zaszczytny tytuł.

Tradycją naszej szkoły stało się nagrodzenie najlepszych sportowców, a także uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca w rankingu czytelniczym.

Wręczono również nagrody w corocznym Konkursie Wędkarskim o Puchar Dyrektora Szkoły, którego koordynatorem był p. Daniel Sękowski.

!!!  Życzymy wszystkim spokojnych, miłych i bezpiecznych wakacji, DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU  !!!

 

  Sobota  30.05.2018  ||  Dodała: Maria T.

.
  293 ||  Gratulujemy naszym ARTYSTOM…

28.06.2018r. podczas XXIII Pokazu Zwierząt rozstrzygnięto I edycję Konkursu Plastycznego "Na Czterech Łapach - Mój zwierzęcy przyjaciel".

Organizatorami byli: ODK Gagatek w Sanoku, Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS. Na konkurs wpłynęło ponad 270 prac, a najciekawsze otrzymały równorzędne wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jakub Piróg - klasa 4a szkoły podstawowej, Rilla Ramadani - klasa 2a i Julia Miller - klasa 2b - obie z gimnazjum.

!!!  Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów artystycznych  !!!

zapraszamy do   ART GALERII

 

  Sobota  30.05.2018  ||  Dodała: Gabriela S.

.
  292 ||  Uroczyste zakończenie roku szkolnego KLAS TRZECICH gimnazjum...

W dniu 21 czerwca 2018 r. na naszej nowej sali gimnastycznej  odbyło się uroczyste  zakończenie roku szkolnego klas III gimnazjum.

Pożegnaliśmy  uczniów, którzy w naszej szkole przez trzy lata zdobywali wiedzę, szlifowali swoje talenty, rozwijali zainteresowania i pasje. Gorące słowa pan Robert Zoszak - dyrektor szkoły, skierował do absolwentów, rodziców, grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Stanisław Chęć - zastępca Burmistrza Miasta Sanoka oraz pani Irena  Penar - Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Sanoka.

W przemówieniu pana Burmistrza skierowanym do zgromadzonych nie zabrakło gratulacji i słów uznania dla naszej placówki, która już  po raz kolejny uzyskała certyfikat "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM".

Do młodzieży ciepłe słowa skierowała również przedstawicielka Rady Rodziców pani Kamila Gruszecka.

Tradycją naszej szkoły jest nagradzanie NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA, który otrzymał najwyższe wyniki w nauce, najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego oraz sukcesy w konkursach przedmiotowych. W bieżącym roku tytuł ten otrzymała Anna Masłowska z klasy 3a.

Pan Burmistrz nagrodził również Karinę Dymnicką z klasy 3a za pracę na rzecz naszej szkoły, miasta i za wolontariat.

Tytuł NAJLEPSZEGO SPORTOWCA otrzymał Patryk Bulczyński z klasy 3b za szczególne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie naszej szkoły w powiecie i województwie.

Następnie nagrodzeni  zostali  uczniowie, którzy otrzymali świadectwa  z wyróżnieniem, laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz podziękowania otrzymali rodzice.

100% FREKWENCJĄ wykazały się trzy uczennice: Weronika Wójcik z klasy 3b, Kamila Komarska z klasy 3c, Urszula Bury z klasy 3b.

Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły  żegnali się z nauczycielami, koleżankami oraz kolegami i życzyli wszystkim udanych wakacji.

Następnie odbyła się część  artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich pt. WSPOMNIEŃ CZAR. Występy uświetniły uczennice klas  młodszych - drugich i czwartych szkoły podstawowej, za co im serdecznie dziękujemy.

Pożegnaliśmy kolejnych wspaniałych i wyjątkowych uczniów naszej szkoły.

!!!  WSZYSTKIM ŻYCZYMY POWODZENIA I SUKCESÓW W REALIZACJI MARZEŃ  !!!

 

  Niedziela  24.06.2018  ||  Dodały: Jadwiga D. i Maria T.

.
  291 ||  Kolejny Obóz Językowy w Myczkowcach...

W dniach 13 -15 czerwca odbyła się 7 edycja OBOZU JĘZYKOWEGO, organizowanego  przez panią Agatę Ostrowską w Myczkowcach w Ośrodku BERDO Hufca ZHP Ziemi Sanockiej.

Podczas trzech niezwykle intensywnych dni grupa młodzieży, która w tym roku liczyła 40 osób, zmagała się nie tylko z licznymi zagadnieniami z zakresu języka angielskiego i niemieckiego, ale też z zadaniami doskonalącymi sprawność fizyczną, umiejętność logicznego myślenia i radzenia sobie w trudnych warunkach.

Kolejnym czynnikiem który wpłynął na poziom trudności zadań była niesprzyjająca pogoda. Różnorodność zajęć ruchowych i językowych sprawiła, że atmosfera panująca na obozie była niezwykle przyjacielska i serdeczna, a pomimo deszczowych dni nikt nie narzekał na nudę.

Survivalowy dreszczyk emocji dodała wodna wojna balonowa i zjazd na TYROLCE.

Jak co roku,  celem zmagań jest  zajęcie I miejsca  równoznaczne z otrzymaniem oceny celującej o wadze 100%, a jednym z kryteriów przyznawania punktów  jest  ocena  z „zeszytu edukacyjnego”  uzupełnianego przez uczniów podczas trwania obozu. 

Mimo wielu trudności  wszyscy podołali wymaganiom  pokonując  powierzone im zadania. W tym roku pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie grupy: grupa dziewcząt z klasy 4 szkoły podstawowej, w składzie: Dominika Struś, Zofia Kosturska, Martyna Ostrowska, Nadia Wanczenko, Wiktoria Marczak,  Laura Głuszecka, Oliwia Juszczak  oraz  grupa  gimnazjalistów w składzie: Mikołaj Juszczak, Jan Szczepański, Bartosz Kiczorowski, Gracjan Kita, Kinga Komarska.

!!!  ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY  !!!

 

  Sobota  23.06.2018  ||  Dodała: Barbara S.

.
  290 ||  Wokalne SUKCESY naszych młodych ARTYSTEK...

Na początku czerwca w Klubie Górnika odbył się XVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej zorganizowany przez Parafię Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych - od przedszkolaka do licealisty.

Wśród ponad 100 wykonawców, w festiwalu udział wzięły Amelka Pypeć - uczennica klasy 1a - szkoły podstawowej, która zaśpiewała dwa utwory: "Schowaj mnie" i "Maszerują strzelcy" oraz Nikola Knurek i Aleksandra Murawska z klasy 2a. Nikola zaśpiewała "Wielką radość ", a Aleksandra - "Oceany"

Jury doceniło wykonanie naszych uczennic. Nikola i Aleksandra zajęły I miejsce w swojej kategorii, a Amelka otrzymała wyróżnienie.

!!!  GRATULUJEMY naszym uczennicom sukcesu i DZIĘKUJEMY za reprezentowanie szkoły  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

  Piątek  22.06.2018  ||  Dodały: Renata G. i Agnieszka W.

.
  289 ||  II miejsce dla MIKOŁAJA, BARTOSZA, JANA i ŁUKASZA.

17 czerwca 2018 r. podczas Dni Sanoka ogłoszone zostały wyniki konkursu organizowanego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka - p. Tadeusza Pióro, pod roboczym hasłem „Stwórz własne wideo do utworu Elektrycznych Gitar Co ty tutaj robisz”.

Głównym założeniem było ciekawe pokazanie walorów naszego miasta w przygotowanym nagraniu.

II miejsce w konkursie zdobył film przygotowany przez uczniów klasy 2a: Mikołaja Juszczaka, Bartosza Kiczorowskiego, Jana Szczepańskiego i Łukasza Pileckiego.

zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym  KANALE YouTube

  Piątek  22.06.2018  ||  Dodali: Łukasz i Jasiek z klasy 2a

.
  288 ||  Spotkanie najmłodszych uczniów z Pielęgniarką Szkolną.

19 czerwca, na zakończenie programu "Stawiaj mądrze każdy krok, bądź bezpieczny cały rok" odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z Pielęgniarką Szkolną.

Pani przedstawiła dzieciom:

--- zagrożenia wynikające z niebezpiecznych zabaw,

--- sposoby zaopatrywania skaleczeń, ukąszeń, drobnych zadrapań, stłuczeń,

--- reagowania na poparzenia, omdlenia.

Pogadanka była uzupełnieniem Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować".

 

  Piątek  22.06.2018  ||  Dodała: Małgorzata S.

.
  287 ||  PIERWSZE miejsce dla Martynki i Oliwii.

Uczennice klasy 4a, uczęszczające na świetlicę, Martyna Kuś i Oliwia Juszczak zdobyły I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego pod hasłem: "Nasz patron był wszystkim dla wszystkich" - miejsca i wydarzenia z nim związane.

Dziewczyny na zajęciach świetlicowych wykonały WITRAŻ przedstawiający Katedrę Łacińską we Lwowie pw. Wniebowzięcia NMP - świątynię w której był wyświęcony i pracował św. Zygmunt Gorazdowski.

 

  Piątek  22.06.2018  ||  Dodała: Małgorzata S.

.
  286 ||  "RATUJEMY i UCZYMY RATOWAĆ" - świetliczaki to potrafią.

Za nami kolejne zajęcia z cyklu "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ".

Po zgłębieniu wiedzy teoretycznej przystąpiliśmy do części praktycznej zajęć. Zajęcia praktyczne odbywały się w grupach. Najpierw dzieci uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy - od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej – czyli sprawdzania oddechu i układania osoby w pozycji bocznej.

Następnie pod czujnym okiem p. Marii Trzeciak i p. Małgorzaty Skarbowskiej, odbyły się ćwiczenia na fantomach, które cieszyły się największym zainteresowanie dzieci.

 

  Piątek  22.06.2018  ||  Dodała: Magdalena Ż.

.
  285 ||  VI Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku

To już VI Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku - Hłomcza 2018.

Pomimo rannej pobudki i wczesnej pory rozpoczęcia rywalizacji (7.30) nie wystraszyło to miłośników wędkowania. Przy mglistej, a następnie pięknej pogodzie od godziny 8:00 do 12.00 trwało sportowe współzawodnictwo 8 uczestników klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej, w czasie którego znalazł się i czas na kiełbaskę z grilla. Rywalizacja czterogodzinna naszych uczniów była bardzo wyrównana i zacięta.

Ostatecznie zwyciężył Sebastian Mazur z klasy 7b szkoły podstawowej (8 złowionych ryb), drugie miejsce zajął Mateusz Marynowski z klasy 2d - gimnazjum (6 złowionych ryb), a trzecie zajął Przemysław Skaliński z klasy 2d - gimnazjum (5 złowionych ryb).

!!!  Gratulujemy zwycięzcom i pokonanym pasji oraz umiejętności wędkowania. Zapraszamy za rok  !!!

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodał: Daniel S.

.
  284 ||  Wycieczka klasy Ia do Zagrody Edukacyjnej "BAZYL" w Bóbrce

13 czerwca uczniowie klasy Ia udali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej "BAZYL" w Bóbrce, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Najpierw wysłuchali opowieści GOSPODARZY o ich pasjach i codziennych zajęciach w gospodarstwie. Później odwiedzili zagrodę z kozami, które dosłownie jadły im z ręki. Po śniadaniu, dzieci były świadkami strzyżenia barana SZOTA, który jest największym przyjacielem konika KUCYKA.

Wreszcie przyszedł czas na wędrówkę przez lasy i pola w kierunku wzgórza "BAZYLE". Najwięcej wrażeń dostarczyła tam dzieciom przejażdżka samochodem terenowym, ale był też czas na obcowanie z owcami, zabawy na leśnej polanie, obserwacje przyrodnicze.

Kolejnym punktem wycieczki były WARSZTATY GARNCARSKIE, które składały się z toczenia naczyń przy kole garncarskim i wyrobu aniołków z gliny. Wykonując ostatnie prace, ukradkiem zerkaliśmy na rozpalane przez gospodarza ognisko, przy którym wkrótce upiekliśmy kiełbaski.

Po posiłku pożegnaliśmy się serdecznie z gospodarzami i ponaglani przez pierwsze krople deszczu, pośpiesznie wsiedliśmy do autokaru, by wrócić do Sanoka.

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała: Renata G.

.
  283 ||  Kolejne SUKCESY naszych uczniów…

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie świetnie spisali się w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE. Rywalizowali na trzech poziomach zaawansowania:

--- POZIOM 1 (klasy IV),

--- POZIOM 3 (klasy VII i II gimnazjum),

--- POZIOM 4 (klasy III gimnazjum).

Uczniowie musieli w 45 minut rozwiązać INTERNETOWY QUIZ składający się z zadań sprawdzających znajomość słownictwa, gramatyki i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z tego typu konkursem i świetne przetarcie przed kolejnymi konkursami. A o to wyniki:

POZIOM 1

1. Wiktoria Marczak (4a)

2. Laura Gruszecka (4a)

3. Martyna Kuś (4a)

POZIOM 3

1. Rilla Ramadani (2a)

2. Maciej Owczarek (2b)

3. Marcin Bartkowski (7a)

POZIOM 4

1. Dawid Ciupka (3a)

2. Kacper Najdecki (3a)

3. Karol Bartkowski (3b)

Warto dodać, uczniowie ci osiągnęli również wysokie miejsca w województwie a także w kraju.

!!!  Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  !!!

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała:  Magdalena M.

.
  282 ||  ADRIANNA i NATALIA wyróżnione w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym w Rymanowie Zdroju…

28 maja, w Rymanowie Zdroju rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "RYMANÓW ZDRÓJ - Podkarpacka Stolica Dzieci", zorganizowany pod Honorowym Patronatem Marszałka Sejmu RP pana Marka Kuchcińskiego, oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego pana Władysława Ortyla.

Plakaty dwóch uczennic naszej szkoły - Adriany Pypeć i Natalii Siry z klasy 7b zostały docenione przez jury i wyróżnione.

Autorzy prac mieli zachęcić młodych ludzi do przyjazdu do uzdrowiska Rymanów, uczestnictwa w kuracji leczniczej i korzystania z oferty edukacyjnej szkoły sanatoryjnej.

!!!  GRATULUJEMY, życząc kolejnych sukcesów artystycznych  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała:  Gabriela S.

.
  281 ||  FINAŁ Szkolnego Interaktywnego Konkursu Wiedzy Matematycznej…

11 czerwca odbył się Szkolny Interaktywny Konkurs Wiedzy Matematycznej dla uczniów klas siódmych.

Test konkursowy został przygotowany na platformie QUIZIZZ. Liczyła się poprawność odpowiedzi (przede wszystkim) i czas, który był ściśle określony dla poszczególnych zadań. Uczestnicy musieli więc wykazać się nie tylko wiedzą, ale również szybkością myślenia i dobrać najlepszą strategię działania.

Do rywalizacji przystąpiło 8 uczniów. Klasyfikacja zmieniała się z minuty na minutę, a walka i emocje trwały do samego końca. Ostatecznie podium przypadło:

Annie Gorczyńskiej - I miejsce

Pawłowi Zatwarnickiemu - II miejsce

Michałowi Pacławskiemu - III miejsce

!!!  SERDECZNIE GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  !!!

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała: Anna S.

.
  280 ||  Wycieczka do Krakowa i Bochni

8 maja 2018 r. uczniowie klasy 2a ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami - p. Agnieszką Wenc i p. Eweliną Kędrą oraz kilkoma rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Bochni.

W planie mieliśmy zwiedzenie grodu Kraka, obejrzenie spektaklu w Teatrze Bagatela oraz zwiedzenie Kopalni Soli w Bochni.

Chcąc jednego dnia zobaczyć wszystkie te miejsca, musieliśmy wyjechać wcześnie rano.

W autokarze każde z dzieci dostało od p. Bożeny Drwięgi dzienniczki wypraw rodzinnych oraz książeczki odznak turystycznych. Od tej pory będą mogły zbierać  pieczątki, wklejać zdjęcia, lub pisać notatki ze swoich najciekawszych wypraw. Zapoznały się także z regulaminem konkursu na najciekawszy dzienniczek. Ok. godz. 10.00 dojechaliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki - Krakowa. Najpierw udaliśmy się na WAWEL, gdzie wychowawczyni klasy przybliżyła dzieciom informacje o Zamku Królewskim. Spacerując, oglądaliśmy także panoramę tego pięknego grodu. Kolejno udaliśmy się do SMOCZEJ JAMY. Wychodząc z niej dzieci trafiły wprost na imponującą RZEŹBĘ SMOKA ziejącego ogniem.

Pogoda nam dopisywała, dzień był wręcz upalny a niebo bezchmurne.

Stamtąd ruszyliśmy pieszo na spektakl w Teatrze BAGATELA pt.: "O czym marzą kredki". Przedstawienie bardzo spodobało się młodej publiczności. Miało na celu pokazać, jaką wspaniałą przygodą może być spotkanie i zaprzyjaźnienie się z drugim człowiekiem, niezależnie od jego odmienności.

Następnie wybraliśmy się na KRAKOWSKI RYNEK, aby wysłuchać hejnał z WIEŻY KOŚCIOŁA MARIACKIEGO. W stylowych kramach SUKIENNIC zakupiliśmy pamiątki.

Było samo południe, żar troszkę nam doskwierał. Spacerując zabytkowymi uliczkami Krakowa, zatrzymaliśmy się przy jednej z lodziarni, gdzie p. Agnieszka Kowalik - Gałuszko i p. Rita Suchocka kupiły wszystkim dzieciom lody. Następnie udaliśmy się juz do naszego autokaru, który zawiózł nas do ostatniego punktu naszej wycieczki - KOPALNI SOLI W BOCHNI.

W najstarszej w Polsce kopalni soli czekała na nas przewodniczka i wiele atrakcji do obejrzenia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu pod ziemię ciemnym szybem CAMPI. Zjazd prawie 200 m. pod ziemie zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Pod ziemią czekała na nas kolejka, którą przemierzyliśmy trasę ok. 1km. pomiędzy dwoma szybami. Jechała dość szybko, ale po drodze dało się zobaczyć wiele ciekawych i zagadkowych miejsc. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, dzięki projekcji multimedialnej, hologramom, inscenizacji interaktywnej oraz przestrzennym słuchowiskom. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzenie KAPLICY ŚW. KINGI. W podziemiach kopalni zjedliśmy pyszny obiad, a na koniec zakupiliśmy pamiątki związane z tym niezwykle ciekawym i magicznym miejscem.

Ok. godz. 19.30 wyjechaliśmy z Bochni, a do Sanoka dotarliśmy planowo przed godz. 23.00.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwo wrażeń. Okazała się interesującą lekcją, niezwykła przygodą oraz świetną zabawą. Dała wszystkim wiele radości i duży zastrzyk wiedzy.

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodały: Agnieszka W. i Ewelina K.

.
  279 ||  KAROLINA zajęła II miejsce w XVII Konkursie Plastycznym "KOLOROWY SANOK"…

Dnia 7 czerwca w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbyło się podsumowanie XVII Edycji Konkursu Plastycznego „KOLOROWY SANOK”.

Konkurs organizowany jest w Medycznej Szkole Policealnej im. Anny Jenke, od 2002 roku wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Komisja ocenia średnio ok. 250-300 prac. Nagrodzone prace są eksponowane od czerwca do listopada w Muzeum Budownictwa Ludowego, promując tym samym Sanok.

Bardzo wysokie II miejsce zdobyła Karolina Zdziebko z klasy 3b gimnazjum.

!!!  Serdecznie GRATULUJEMY  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała:  Gabriela S.

.
  278 ||  FINAŁ Internetowego Konkursu Języka Niemieckiego…

Zakończył się Internetowy Konkurs z Języka Niemieckiego pt. "Deutsch macht Spaβ".  

Wśród uczestników z klas VII szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjalnych nagrodzono następujących uczniów:

I miejsce Zuzanna Wdowiak z klasy 2b

II miejsce Antoni Wolanin z klasy 7b

III miejsce Zuzanna Morawska z klasy 3b

!!!  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY SUKCESU  !!!

więcej informacji w dziale   konkurs Deutsch macht Spaß - wyniki i zadania...

 

  Czwartek  21.05.2018  ||  Dodał: Mariusz B.

.
  277 ||  Ostatnia w tym roku szkolnym odsłona ART GALERII…

                   

Dziś ostatnia w tym roku szkolnym odsłona Art Galerii. Czwartoklasiści wykonali prace techniką wydrapywanki na podkładzie świecówek. Swoje prace prezentują też: Natasza Pawłowicz klasy 2b i Karolina Królicka z klasy 3b. Karolina, a także Patrycja Wójcik z klasy 3b kilka dni temu pomyślnie zdały egzamin praktyczny z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej i od września będą uczęszczać do Liceum Plastycznego w Krośnie.

!!!  GRATULUJEMY dziewczynom, a z pozostałymi ARTYSTAMI do miłego zobaczenia po wakacjach  !!!

zapraszamy do   ART GALERII

 

  Czwartek  21.05.2018  ||  Dodała: Gabriela S.

.
  276 ||  HUBERT zajął III miejsce w JUDO w kategorii 42 kg…

Dnia 2 czerwca 2018 r. w Podkarpackim Centrum Sportów Walki MOSiR w Jaśle, z okazji Dnia Dziecka, odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Sportów, w którym udział wzięło 172 zawodników z klubów Podkarpacia oraz ekipa Judo Klub Bardejov ze Słowacji.
Nasze miasto reprezentowali JUDOCY z Klubu Pantera Judo Sanok. Jednym z nich był Hubert Fejkiel, uczeń klasy 3a.  Hubert w kategorii 42 kg po zaciętych walkach zajął 3 miejsce. 

!!!  WIELKIE BRAWA dla naszego JUDOKI  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała:  Renata Z.

.
  275 ||  Powtórzyliśmy SUKCES z 2011 roku…

12 czerwca 2018 r., p. Robert Zoszak - dyrektor szkoły, odebrał z rąk p. Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty, dyplom potwierdzający, że nasza szkoła jest SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ UTALENTOWANYM UCZNIOM. Jest to już DRUGI taki certyfikat - pierwszy uzyskaliśmy w 2011 roku.

To wydarzenie odbyło się z naszym udziałem, ponieważ nasi uczniowie uzyskali w tym roku szkolnym tytuły LAUREATÓW i FINALISTÓW przedmiotowych konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Przypominamy, że w tym gronie znaleźli się:

--- Anna Gorczyńska - laureatka konkursu z PRZYRODY - opiekun p. Maria Trzeciak,

--- Paweł Zatwarnicki - laureat konkursu z HISTORII - opiekun p. Adam Wal,

--- Dawid Dmitrzak - laureat z INFORMATYKI - opiekun p. Wacław Bojarski,

--- Jakub Matuszek - laureat z INFORMATYKI - opiekun p. Wacław Bojarski,

--- Kacper Malejki - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej OLIMPUS - opiekun p. Renata Zagórska,

--- Zuzanna Morawska - finalistka konkursu z MATEMATYKI - opiekun p. Jadwiga Dąbrowska,

--- Anna Masłowska - finalistka konkursu z GEOGRAFII - opiekun p. Aneta Pelc,

--- Karol Bartkowski - finalista konkursu z HISTORII - opiekun p. Daniel Sękowski.

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała:  Maria T.

.
  274 ||  ANIA z kolejnym TROFEUM…

Z wielką radością zawiadamiamy, że zwyciężczynią tegorocznej – V edycji Szkolnego Konkursu „Le français? – C’est facile!” została uczennica klasy 3a – Anna Masłowska!

Zdobywczyni I miejsca wykazała się szeroką wiedzą oraz wspaniałym refleksem odpowiadając poprawnie w najkrótszym czasie na 24 z 30 niełatwych konkursowych pytań.

Z racji niespełnienia wymogów formalnych, nie przyznano II, ani III nagrody (KOCHANI - czytajcie dokładnie regulaminy konkursów!).

!!!  Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 

  Czwartek  21.06.2018  ||  Dodała:  Beata J.

.
  273 ||  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018…

  Wtorek  19.06.2018  ||  Dodał: Adam W.

.
  272 ||  Rozstrzygnięcie rywalizacji "PROMOTOR EKOLOGII"…

Zakończyliśmy rywalizację klas o tytuł PROMOTORA EKOLOGII Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku. Po zaciętej rywalizacji, do ostatniej chwili nie było wiadomo jak ułoży się końcowa tabela z wynikami.

Jury w składzie: Sara Solecka, z klasy 3c, Wiktoria Kostecka, Nikola Malinowska i Joanna Piech, z klasy 2a, pod opieką p. Marii Trzeciak i p. Anety Pelc, po podliczeniu wszystkich zadań, ma zaszczyt poinformować, że:

--- I miejsce, z dorobkiem 121,5 pkt., zajęła klasa 2d - gimnazjum,

--- II miejsce, z dorobkiem 108 pkt., zajęła klasa 2a - szkoła podstawowa,

--- III miejsce, z dorobkiem 107,5 pkt., zajęła klasa 1a - szkoła podstawowa.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej akcji. Na uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2017/2018, z rąk p. Roberta Zoszaka - dyrektora szkoły oraz opiekunek SK LOP, wręczone będą dyplomy i nagrody dla NAJLEPSZYCH EKOLOGÓW naszej szkoły.

!!!  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM,

którym leży na sercu DOBRO NASZEJ PLANETY  !!!

 

szczegóły w dziale  PROMOTOR Ekologii...

 

  Poniedziałek  18.06.2018  ||  Dodały: Maria T. i Aneta P.

.
  271 ||  AHOJ PRZYGODO…

W niezwykle interesującej wycieczce wzięli udział uczniowie z klasy 4a, 4b i najbardziej dociekliwi trzecioklasiści, którzy wybrali się do Karpackiej Troi w Trzcinicy koło Jasła, gdzie już w drugim tysiącleciu przed naszą erą  istniała dobrze zorganizowana osada.

Zobaczyliśmy rekonstrukcję umocnień obronnych i domów mieszkalnych z czasów przedpiastowskich. Uczniowie  uczestniczyli też  w warsztatach garncarskich, w trakcie których lepili naczynia i zwierzęta z gliny, co okazało się zadaniem naprawdę trudnym!

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w manufakturze czekolady u pana Mirosława Pelczara w Korczynie. Młodzi „cukiernicy” samodzielnie komponowali dekorację tabliczki czekolady i lizaka.

Za rok kolejne wyprawy. Ciekawe dokąd…

 

  Piątek  15.06.2018  ||  Dodał: Daniel S.

.
  270 ||  Nabór WNIOSKÓW w Programie "NIE ZGUBIĆ TALENTU - 2018"…

Informujemy, że prowadzony jest nabór WNIOSKÓW o przyznanie stypendiów oraz nagród pieniężnych w ramach PROGRAMU i szczegółowych warunków wspierania młodzieży uzdolnionej "NIE ZGUBIĆ TALENTU - 2018".

Szczegółowe informacje, warunki oraz formularze dotyczące programu to:

ZAŁĄCZNIK 1 - wniosek o przyznanie stypendium

ZAŁĄCZNIK 2 - wniosek o przyznanie nagrody pieniężnej

ZAŁĄCZNIK 3 - wniosek o przyznanie nagrody pieniężnej dla zespołu osób

Wnioski wypełnione komputerowo wraz z załącznikami należy składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu, tj.:

--- poniedziałek od 7.30 - 18.00,

--- wtorek – piątek od 7.30 – 15.30

--- lub listownie wysyłając na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów z dopiskiem Program „Nie zagubić talentu”.

W przypadku listownego składania wniosku decyduje data nadania przesyłki. Wnioski złożone po terminie prowadzenia naboru pozostawia się bez rozpatrzenia.

Termin składania wniosków upływa dnia 31 lipca 2018 r.

 

  Piątek  15.06.2018  ||  Dodała: Małgorzata G.

.
  269 ||  III miejsce PIŁKARZY w Gminnych Zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej…

Reprezentacja piłkarzy naszej szkoły zajęła III miejsce podczas rozgrywanych 30 maja Gminnych Zawodów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Drużyna wystąpiła w składzie: Bolanowski Kacper 7b, Błażowski Mateusz 7a, Płocica Mateusz 3a, Szmyd Miłosz 3a, Najdecki Kacper 3a, Barnuś Krzysztof 3a, Karasiewicz Arkadiusz 3a, Matuszek Jakub 3b, Bulczyński Patryk 3b, Rudy Radosław 3b, Owsiany Jakub 3c.

Opiekę sprawowała p. Jan Mazur.

 

  Czwartek  14.06.2018  ||  Dodał: Jan M.

.
  268 ||  Roztańczona ŚWIETLICA…

Przez cały rok szkolny w naszej ŚWIETLICY, w ramach zajęć dodatkowych, chętne dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych.

13 czerwca odbył się pokaz tańców nowoczesnych – ćwiczonych na zajęciach oraz warsztaty taneczne dla pozostałych dzieci.

!!!  Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Trznadel

za przeprowadzenie warsztatów i świetną zabawę dla naszych dzieci  !!!

 

 

  Czwartek  14.06.2018  ||  Dodała: Magdalena Ż.

.
  267 ||  Powiatowa Liga Lekkoatletyczna…

21 maja na stadionie w Brzozowie odbyły się Powiatowe Zawody Ligi Lekkoatletycznej.

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły czwarte miejsce, a chłopcy zakończyli rywalizację na pozycji trzeciej.

Skład reprezentacji:

--- Dziewczęta: Bieniek Natalia 3a, Gawron Patrycja 3a, Jakiel Martyna 3a, Cichecka Kamila 2a, Dudek Julia 2a, Tomoń Aleksandra 2a, Kuczma Oliwia 2d, Kuczma Wiktoria 2d

--- Chłopcy: . Barnuś Krzysztof 3a, Indyk Przemysław 3a, Płocica Mateusz 3a, Szmyd Miłosz 3a, Bulczyński Patryk 3b, Rycyk Artur 3b, Podstawski Jakub 2a, Mołczan Mikołaj 2b, Owczarek Maciej 2b, Koczera Mateusz 2c.

Opiekę sprawowali panowie Adam Kocoń i Jan Mazur.

 

  Środa  13.06.2018  ||  Dodał: Jan M.

.
  266 ||  Spotkanie z okazji Dnia Matki w klasie drugiej…

W jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku obchodzimy Święto Matki. Tak więc i najmłodsi uczniowie postanowili uczcić to wspaniałe święto, aby choć w tym jednym dniu podziękować swoim Mamom  za wszystkie starania, miłość i troskę.

W poniedziałek, 4 czerwca w godzinach po południowych zebrały się odświętnie ubrane dzieci wraz z wychowawczynią i paniami wspomagającymi. Oczywiście nie zabrakło zaproszonych MAM.

Na tle stosownej dekoracji dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją wdzięczność i podziękowanie.

Po krótkim koncercie, który dały uczennice klasy drugiej, wykonując ulubione utwory na różnych instrumentach, były życzenia wraz z pięknymi laurkami.

Potem przystąpiono do części rozrywkowej. Przy suto zastawionych stołach nastąpiła degustacja ciast, które upiekły chętne panie wraz z wychowawczynią. Potem była zabawa, czyli quiz „Czy znam swoją mamę?”. Z dużym wyprzedzeniem dzieci odpowiadały na pięć pytań dotyczących upodobań swojej mamy, a czasie zabawy liczyła się zgodność odpowiedzi jakie udzieliły mamy na to samo pytanie.

!!!  Zabawa była BARDZO udana, a MAMY bardzo wzruszone i szczęśliwe  !!!

 

  Wtorek  12.06.2018  ||  Dodała: Agnieszka W.

.
  265 ||  Patryk PIĄTY w Finale Wojewódzkim…

18 maja na pływalni w Dębicy odbyły się Finały Wojewódzkiej Gimnazjady w Pływaniu.

W rywalizacji indywidualnej na 50 m stylem dowolnym startował Patryk Bulczyński /3b/ zajmując w bardzo wyrównanej stawce 5 miejsce.

Warto dodać, że Patryk był jedynym reprezentantem naszego miasta w tych zawodach.

!!!  Serdecznie gratulujemy PATRYKOWI i życzymy dalszych sukcesów  !!!

więcej informacji w dziale SUKCESY UCZNIÓW

 

  Wtorek  12.06.2018  ||  Dodał: Jan M.

.
  264 ||  Rządowy Program "DOBRY START"…

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

  DOBRY START - list do dyrektorów szkół...

  DOBRY START - plakat...

  DOBRY START - ulotka...

 

  Poniedziałek  11.06.2018  ||  Dodał: Dyrektor

.
  263 ||  GAJA i FRANCISZEK zdobyli TRZECIE miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "SUPERMATEMATYK"…

4 czerwca w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "MAŁY SUPERMATEMATYK", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku.

Wśród zaproszonych na uroczystość wręczenia nagród, znalazło się dwoje uczniów klas młodszych z naszej szkoły:

--- Franciszek Dąbrowski - zdobywca III miejsca w kategorii klas pierwszych,

--- Gaja Suchocka - zdobywczyni III miejsca w kategorii klas drugich.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali za swoje osiągnięcia z rąk p. Stanisława Chęcia - zastępcy Burmistrza Miasta Sanoka, dyplomy i atrakcyjne nagrody. Usłyszeli również gratulacje, podziękowania i życzenia udanych wakacji.

 

  Czwartek  7.06.2018  ||  Dodała: Renata G.

.
  262 ||  W rytmie TWISTA z okazji Dnia Mamy i Taty…

29 maja w klasie Ia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

Dzieci chciały w ten sposób podziękować swoim Rodzicom za trud wychowania, miłość, cierpliwość i oddanie.

W odświętny nastrój wprowadził gości zespół "The Beatles", w którego członków wcielili się czterej chłopcy z naszej klasy. Odpowiednio ucharakteryzowani i wyluzowani - świetnie naśladowali na scenie prawdziwe gwiazdy. Potem przyszedł czas na wiersze i piosenki w wykonaniu kolejnych dzieci. Każde z nich, z wielkim uczuciem wygłaszało wyuczone teksty, wyciskając u Rodziców ocierane ukradkiem łzy wzruszenia.

Mamusie i Tatusiowie nagrodzili wielkimi brawami dynamicznego "twista", odtańczonego przez swoje pociechy.

Na zakończenie części artystycznej, dzieci chórem zaśpiewały "STO LAT" i wręczyły przygotowane upominki. Całości dopełnił słodki poczęstunek, który był świetną okazją do integracji wszystkich członków imprezy.

 

  Czwartek  7.06.2018  ||  Dodała: Renata G.

.
  261 ||  Konkursu "WARTO ZNAĆ" - poznaliśmy zwycięzców…

Rozstrzygnięto konkurs "WARTO ZNAĆ..." obejmujący tematyką elementy kultury krajów niemiecko i francuskojęzycznych.

Wśród nagrodzonych z taką samą ilością punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce znaleźli się: Zuzanna Wdowiak z klasy 2b, Zuzanna Izdebska z klasy 2d, Sandra Stanisławska z klasy 2d. Drugie zaszczytne miejsce przypadło Gracjanowi Kicie z klasy 2d.

!!!  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY SUKCESU  !!!

więcej informacji w dziale   konkurs WARTO ZNAĆ - wyniki i zadania...

 

  Czwartek  7.06.2018  ||  Dodali: Beata J. i Mariusz B.

.

 

 

 

 

 

 
Rozpoczęcie szkoły już za:
Plan lekcji:
Sanockie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
I Liceum Ogólnokszałcące
II Liceum Ogólnokszałcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5


 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja