od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku --- ZAPRASZAMY  
׀  dokumenty  ׀  e-dziennik  ׀  plan lekcji  ׀  nasze innowacje  ׀  programy i wymagania edukacyjne  ׀  ważne druki  ׀  konsultacje nauczycieli  ׀  kontakt  ׀

  - AKTUALNOŚCI

  DLA UCZNIÓW

  - UCZNIOWIE

  - SAMORZĄD

  - KONKURSY

  - LAUREACI

  - SUKCESY UCZNIÓW

  - GALERIA G2

  - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

  - PROJEKTY EDUKACYJNE

  DLA RODZICÓW

  - ZAPISY DO SZKOŁY

  - RADA RODZICÓW

  - E-DZIENNIK   

  - KONSULTACJE
                  NAUCZYCIELI   

  - PLAN LEKCJI   

  - KONTAKT   

  O NAS

  - HISTORIA SZKOŁY

  - DYREKCJA

  - GRONO PEDAGOGICZNE

  - PEDAGOG i PSYCHOLOG

  - BIBLIOTEKA

  - KRONIKA WYDARZEŃ

  - KANAŁ-YOUTUBE

  - O NAS W MEDIACH

  - HISTORIA WWW

  - DYŻURY NAUCZYCIELI

  EDUKACJA

  - JĘZYK POLSKI

  - HISTORIA

  - JĘZYKI OBCE

  - MATEMATYKA 

  - INFORMATYKA

  - SPORT

  NASZE DZIAŁANIA

  - PROGRAMY I PROJEKTY

  - WOLONTARIAT

  - EKOLOGIA

  - PCK

  - CYFROWOBEZPIECZNI

  - OTRZĘSINY
          - rok 2014
          - rok 2013
          - rok 2012
          - rok 2011
          - rok 2010
          - rok 2009
          - rok 2008
          - rok 2007
          - rok 2006
          - rok 2005
          - rok 2004


  - POKAZ TALENTÓW

  - KLUB MIŁOŚNIKÓW
                       FILMOWYCH

  - GAZETKA ZOŚKA

  - WYCIECZKI





 
Movie1

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH
"Państwa"
14
października (tj. czwartek) 2010 roku,  od godziny 800 do 1200

materiał opracowany przez:
Kingę Nowicką i Michała Kafarę
z klasy 3e,
Karolinę Bojarską, Hieronima Dąbrowskiego i Kacpra Drwięgę, z klasy 3d,


Kolejny rok, kolejne zmagania.
O godzinie 8.00 do pięknie przystrojonej sali, przyszły klasy pierwsze wraz ze sowimi wychowawcami, aby wziąć udział w uroczystym apelu. Po wejściu sztandaru, odśpiewaniu hymnu narodowego przyszedł czas na ślubowanie.

Uczniowie złożyli przyrzeczenie, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi uczniami naszego Gimnazjum. Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Trebenda, która w swoim przemówieniu opowiedziała nam o prawach i obowiązkach uczniów, a także przedstawiła krótki życiorys patronki naszej szkoły - św. Kingi.

Kolejno przemówił przewodniczący całej społeczności szkolnej – Kacper Drwięga, życząc uczniom wspaniałej zabawy, w kolejnej odsłonie otrzęsin…

Tematem przewodnim tegorocznych Otrzęsin były „PAŃSTWA”. Pani Marzena Brejta wraz z panem Wacławem Bojarskim około trzech tygodni wcześniej wybrali się do wszystkich oddziałów klasowych w celu wylosowania jednego z wybranych państw i tak:

- klasa 1a (wych. mgr Jadwiga Dąbrowska) – WŁOCHY

- klasa 1b (wych. mgr Wacław Bojarski) – FINLANDIA

- klasa 1c (wych. mgr Dorota Chrobak) – FRANCJA

- klasa 1d (wych. mgr Małgorzata Mazur) – BRAZYLIA

- klasa 1e (wych. mgr Adam Wal) – ROSJA

- klasa 1f (wych. mgr Sabina Kozimor) – CHINY

- klasa 1g (wych. mgr Wioletta Florek) – HISZPANIA

W końcu przyszedł długo oczekiwany czas dla pierwszoklasistów. Po zajęciu wyznaczonego miejsca na sali gimnastycznej, rozpoczęła się huczna zabawa. Imprezę poprowadził niezastąpiony i jedyny w swoim rodzaju pan Wacek, który już na początku wprowadził przerywnik „SZUM – STOP!”, który niwelował hałas. Po zapoznaniu się z zasadami organizacyjnymi, na salę wkroczyli opiekunowie oddziałów raz jury w składzie: Kacper Drwięga, Natalia Żmuda, Szymon Dziedzic, Filip Moczarny, Michał Piotrowski, Olga Witowska i Anna Olszanicka. Następnie przystąpiono do pierwszych rozgrywek między klasowych…


Prezentacja klas.
Na początku każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować wylosowany przez siebie kraj. Należy przyznać, że każda z grup spisała się rewelacyjnie. Wszystkie klasy przygotowały plakaty,

okrzyki, krótkie inscenizacje oraz ubrały się zgodnie z tradycjami poszczególnych państw. Sędziowie jednak byli nieubłagalni i za najmniejsze pomyłki i potknięcia obcinali punkciki. Maksymalnie do zdobycia było 7 punktów i tak : 1a – 7 pkt., 1b – 6 pkt., 1c – 5 pkt., 1d – 7 pkt., 1e – 5 pkt., 1f – 6 pkt., 1g – 7 pkt.

W każdej następnej konkurencji udział brał jeden chłopak i jedna dziewczyna …


"Karmienie Pandy".

Za pomocą chińskich pałeczek zawodnicy musieli przenieść cukierki z talerzyka do kubeczka ozdobionego twarzą pandy. W rozgrywce przydała się zdolność   posługiwania  takim  „sprzętem”,   jednak

nasza szkoła ma bardzo zdolną młodzież, która bez problemu poradziła sobie z tym, jak mogłoby się wydawać, trudnym zadaniem. Najszybsza w tej konkurencji okazał się klasa 1a, która przeniosła wszystkie cukierki.


"Wyścigi reniferów".

Uczestnicy byli przywiązani do siebie sznurkiem, jedną nogą. Ich zadaniem było pokonanie slalomu w jak najkrótszym czasie, który mierzyła wyznaczona osoba, nie popełniając przy tym żadnych

błędów. Bez wątpienia rozgrywka ta wymagała dużej sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej oraz sprytu, dlatego też wyniki czasowe były bardzo zróżnicowane. Najlepszy czas 17,50 sek. uzyskała ponownie klasa 1a, dzięki czemu wysunęła się daleko na prowadzenie.


"Żonglerka Ronaldo".
W tej konkurencji należało odbić jak najwięcej razy piłkę do siatki. Chłopcy używali do tego głowy, a dziewczyny kolana. Podczas rywalizacji odkryto parę talentów  piłkarskich,  którzy  w  czasie  jednej

próby potrafili odbić po 20 razy piłkę. Opiekunowie drużyn musieli bacznie obserwować swoich podopiecznych, którzy troszkę oszukiwali, odbijając zamiast kolanem – goleniem. Pomimo tego zwycięzcami tej konkurencji okazała się klasa 1b z dwunastoma odbiciami na swoim koncie.


"Bagietka przyjaźni".
Bez wątpienia ta konkurencja wywołała największe emocje u pierwszoklasistów, ale dlaczego to o tym za chwilę. Pani Marzena Brejta wręczyła drużynom pyszną   bagietkę,   którą   uczniowie    mieli   zjeść

z zasłoniętymi oczami. Każdy z zawodników trzymał w ustach koniec bagietki i w tym samym czasie ze smakiem zjadali ją. Na końcu miał być romantyczny, francuski pocałunek, ale niestety - żadna z ekip nie spożyła bagietki do końca. Jednak zwycięzcą ponownie okazała się klasa 1b, która skonsumowała najwięcej, a do końca zostało im zaledwie 23 cm. Od tego momentu 1b wysunęła się na prowadzenie, wyprzedzając tym samym klasę 1a.


"Taniec Matrioszki".
Co to tak właściwie jest ta matrioszka? Jest to rosyjska zabawka, złożona z drewnianych, wydrążonych w środku lalek, włożonych jedna w drugą.   Konkurencja   polegała    na   zatańczeniu

typowego tańca matrioszki, który charakteryzuje się wymachaniem nóg na boki, jednocześnie obracając się w kółko. Pary zawodników miały jednak zmodyfikowane zadanie, ponieważ dla utrudnienia dodano im nadmuchane balony, które zostały umieszczone miedzy ich głowami, a potem między pupami. Jeżeli któraś z drużyn upuściła balon , odpadała. Po dogrywce najlepsza okazała się klasa 1e.


"Walka z bykiem".
Na ścianach, dla każdej z klas, były poprzyczepiane duże arkusze białego bristolu. Chłopak z zawiniętymi oczami i flamastrem w ręku miał narysować   postać   byka,   w   czym   pomagała  mu

dziewczyna, która była jego „GPS’em”, mówiąc mu czy ma kreskę przeciągnąć w prawo, lewo, do góry czy w dół itp. W ten oto sposób powstało siedem bardzo ciekawych i interesujących rysunków postaci byka. Niektóre ukazywały bardzo dziwne stworzenia. Wspaniałym artystom, pomimo ciężkich warunków, okazał się uczeń z klasy 1f.


"Makaronowa wycinanka".
Zawodnicy dostali od swoich opiekunów białą kartkę A4 oraz parę nożyczek. Ich zadaniem  było wycięcie jak najdłuższego paska, nie przecinając go. Pierwszy rozpoczynał    chłopak,   który    po   pewnym   czasie

otrzymywał znak  od pana Wacka i wtedy przekazywał kartkę oraz nożyczki swojej koleżance z klasy, która kończyła ich wspólne dzieło. Emocje sięgały zenitu, ponieważ była to już ostatnia konkurencja, decydująca o losie każdej z drużyn. Najdłuższy „makaron” wycięła klasa 1e – 493 cm.


"Występ szkolnej kapeli".
Po wielkiej ekscytacji związanej z zawodami, przyszedł czas na mały odpoczynek dla uczniów i ich wychowawców. Specjalnie na uroczystość Otrzęsin, zespół  muzyczny,  w skład  którego  wchodzą  bardzo

uzdolnieni chłopcy z naszej szkoły – Kacper Drwięga (gitara), Michał Piotrowski (gitara) i Filip Moczarny (perkusja), dali wspaniały koncert „ostrej muzyki” .


"I to już koniec".
Podczas występu, jury zliczało punkty, aby ogłosić zwycięzcę. Kiedy zakończył się występ, pan Wacław przedstawił wyniki tegorocznych Otrzęsin i tak :

I miejsce – klasa 1b,

II miejsce – klasa 1a,

III miejsce – klasa 1e,

IV miejsce – klasa 1g,

V miejsce – klasa 1c,

VI miejsce – klasa 1d.

Radości klasy 1b i pana Wacka nie było końca…

Na koniec oprócz gratulacji i wspólnych zdjęć pamiątkowych, każdy uczeń otrzymał pamiątkę w postaci plakietki z logiem szkoły i napisem „GIMNAZJUM nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku, otrzęsiny klas pierwszych, 14 października 2010 roku”.


TABELA WYNIKÓW

 
G2 to już historia od:
Sanockie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
I Liceum Ogólnokszałcące
II Liceum Ogólnokszałcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5


 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja