Dzień pierwszy

DZIEŃ I

W tym roku 7 maja wypadł w poniedziałek (a zwykle uczniowie zbytnio nie lubią tego dnia tygodnia), lecz “ten" poniedziałek chyba przez długi czas będzie nam się miło kojarzył. Właśnie wtedy rozpoczęliśmy naszą wycieczkę do Warszawy. Zbiórka miała miejsce bardzo wcześnie, bo około 4.15 lecz podejrzewam, że nikt poprzedniej nocy nie spał dobrze  gdyż jeszcze w minionym tygodniu w szkole dało się odczuć stan oczekiwania i podniecenia, którego zwieńczeniem był poniedziałkowy poranek. Kiedy o 4.30 ruszyliśmy z parkingu przy ulicy Zamkowej, nikt nie miał złudzeń, że czeka nas długa i męcząca droga do Warszawy... Przez początkowy okres trasy, wszyscy byli raczej zaspani i mało komu chciało się rozpoczynać dzień od jakichś wielkich szaleństw :) Bo tak naprawdę dzień jeszcze się nie rozpoczął, gdyż wschód słońca w tym dniu miał miejsce około godziny 5:13 - 5:30 - mijamy Rzeszów...   6:45 - pierwszy - 20 minutowy postój (przydało nam się zaczerpnięcie świeżego powietrza, gdyż czekała nas jeszcze prawie 4 razy dłuższa droga)... 7:30 - mijamy Ostrowiec Świętokrzyski...  8:30 - jesteśmy w Radomiu (do celu naszej wycieczki nieco ponad 100 km :)... 9:00 - 9:30 - kolejny postój... 10:10 - 10:55 - ostatni już na naszej trasie postój (jesteśmy już prawie “na wyciagnięcie ręki" od Warszawy)... 11:00 - no i osiągnęliśmy cel naszej podróży - widzimy tabliczkę z napisem WARSZAWA. Lecz już od samego początku dało nam się we znaki przekleństwo dużych miast – ogromne korki :(... 11:30 - przejeżdżamy przez kolejne skrzyżowania stolicy... Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie zwiedzanie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej – trzeba teraz do niej trafić, co nie jest rzeczą łatwą... 13:00 - znajdujemy ulicę Jasną - siedzibę Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Teraz oczekujemy wejścia do środka... 15:00 - przejazd do Centrum Handlowego "SADYBA BEST MALL" - trójwymiarowy film "Galapagos"... 18:30 - Przyjazd do "Turystycznego Domu Wypoczynkowego" w Wesołej... 18:30 aż do rana następnego dnia - pobyt w "Turystycznym Domu Wypoczynkowym".