Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Sanoku, zachęceni ubiegłorocznym sukcesem wyjazdu edukacyjnego do Anglii, w dniach 26 lutego – 6 marca przebywali w Szkocji. Dziewięciodniowy pobyt za granicą umożliwiał uczestnikom poznanie kultury i bogactwa krajobrazu północnej części Wielkiej Brytanii. W pierwszym dniu pobytu największymi atrakcjami były przejazd kapsułą London Eye oraz wizyta w gabinecie figur woskowych Madame Tussaud. W drodze do Szkocji uczestnicy mieli okazję zwiedzić Nottingham, które nierozerwalnie zwiazane jest z legendą Robin Hood’a. Kolejne dni poswiecone były na zwiedzanie zamku w Stirling, stolicy Szkocji – Edinburgh’a oraz Glasgow. Droga powrotna przebiegała przez Oxford, zaś ukoronowaniem wyjazdu był spacer najpiekniejszymi i najbogatrzymi ulicami Londynu zakończony wspólnym zwiedzaniem Galerii Narodowej na Trafalqar Square. Edukacyjny charakter wyjazdu podkreślało uczestnictwo w zajęciach lekcyjnych prowadzonych w szkole szkockiej, co dla wiekszości uczestników było również znakomitą okazją nawiazania kontaktu z szkockimi rówieśnikami i poznania od wewnątrz zasad funkcjonowania szkoły publicznej w Szkocji. Ponadto uczestnicy brali udział w zajeciach językowych prowadzonych przez panią Aleksandrę Antkowiak z Europejskiego Centrum Młodzieży w Łodzi. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Magdalena Koczeń, Marzena Brejta, Barbara Silarska, Izydora Rydosz i Beata Fedak (kierownik wycieczki). O sukcesie wyjazdu zadecydowało w znacznej mierze wsparcie finansowe sponsorów, dzięki którym możliwym było pokrycie kosztów pobytu jednego z najzdolniejszych uczniów szkoły. Duże zainteresowanie wśród młodzieży szkolnej pozwala planowac podobne wyjazdy w przyszłości.