Dzień trzeci
 28.02.2005 - poniedziałek

Trzeci dzień wycieczki w większości mieliśmy spędzić w naszym autokarze, bowiem musieliśmy dotrzeć z Londynu do Melrose (Szkocja), gdzie znajdował się nasz „hostel” – miejsce gdzie przez kolejnych parę dni byliśmy zakwaterowani. Po śniadaniu w „Millenium Lodge” około godziny 9:00 ruszyliśmy w drogę. Zatrzymaliśmy się jeszcze w Nothingam, miejsca kojarzonego głownie z postacią Robin Hood’a. W Nothingam zwiedziliśmy zamek i galerię sztuki znajdującą się tuż obok niego. Nie małe zainteresowanie wzbudzał pomnik samego Robin Hood’a, przy którym niemal każdy uczestnik wycieczki chciał zrobić sobie zdjęcie... Po oględnym zwiedzeniu Nothingam ruszyliśmy w dalszą drogę. Przejechaliśmy niemal całe Wyspy Brytyjskie i w końcu około godziny 22:00 (czasu GMT – czyli o 23:00 czasu polskiego) osiągnęliśmy cel jakim było Melrose i nasze schronisko młodzieżowe. Nieco zmęczeni, ale za to pełni wrażeń rozpoczęliśmy zakwaterowanie w ośrodku. Minęło sporo czasu zanim obie grupy (Sanok i Sandomierz – razem około 70 osób) zakwaterowały się w swoich pokojach. Trzeba był również wnieść cały ekwipunek z autobusu do ośrodkowej kuchni, przy czym również pomagali sami uczniowie. Po kilkudziesięciu minutach ciepły posiłek był już gotowy i można było rozpocząć konsumpcję... Po niej nie pozostało nam nic innego jak przygotować się do kolejnego dnia wycieczki, który zapowiadał się równie interesująco...

(bw)