Dzień piąty
(sobota)
 6.06.2015 r.

Po tradycyjnym już spotkaniu przed szkołą wyjeżdżamy na północ. Kierunek : Boulogne-sur-Mer, gdzie dwie godziny później rozpoczynamy zwiedzanie « Nausicaa » Narodowego Centrum Morskiego - gdzie na powierzchni 5 000 m2 żyje około 36 000 zwierząt i gdzie zgromadzono 4 500 000 litrów wody.

Po wizycie w Centrum Morskim czas na posiłek – piknik przygotowany przez rodziny, po którym wyruszamy do pięknej miejscowości turystycznej – Le Touquet. To tutaj swoje « «résidences secondaires » czyli letnie domy mają bogaci Paryżanie i mieszkańcy Lille.
Spacerujemy po malowniczej, szerokiej, piaszczystej plaży oraz wśród wydm, na których co roku odbywają się międzynarodowe zawody motorkosowe.

Wieczorem –powrót do Lens – i dla niektórych kolejna z atrakcji : w szkole odbywa się dwudniowa uroczystość przyjęcia I Komunii Św. Mamy możliwość uczestniczenia w ceremonii i porównania jej z obrządkiem praktykowanym w Polsce.