DZIEŃ 5
¦roda (12 marca 2008 roku)

¦niadanie było o 730. Jak zwykle było ono pożywne i smaczne – przygotowane przez Pani± Janeczkę. O 830 znajdowali się już w autobusie. Po przeliczeniu i sprawdzeniu obecno¶ci wyruszyli¶my w stronę Brighton – do szkoły angielskiej o nazwie St Paul’s Chuch of England Nursery & Primary School.
Przywitała i oprowadziła nas po budynku szkolnym Pani Linda Dupret – dyrektor szkoły. Mieli¶my okazję uczestniczenia w zajęciach z naszymi angielskimi kolegami. Po hospitacji lekcji wspólnie zjedli¶my lunch, wymienili¶my się mail-ami i rozdali¶my przywiezione z Polski prezenty. Potem grali¶my na podwórku szkolnym. Rozstanie z angielsk± było bardzo serdeczne. Uczniowie machali nam na pożegnanie i wołali „goud bye”.
Następnie pojechali¶my do oceanarium – Sea Life Centra. Znajdowało się tam wiele różnorodnych okazów morskich: ryby, żółwie, kraby, raki, meduzy. Największym zainteresowaniem cieszył się ogromny żółw o imieniu Lulu. Wielkie wrażenie na nas zrobił szklany tunel, we wnętrzu, którego stali¶my, a nad naszymi głowami przepływały groĽne rekiny.
Po wizycie w oceanarium pojechali¶my na zakupy. Największ± popularno¶ci± w¶ród sklepów cieszył się Primark H&M. Nasze zakupy były bardzo udane. Po opróżnieniu naszych portfeli wrócili¶my do autokaru i pojechali¶my do O¶rodka. Zmęczeni, ale zadowoleni udali¶my się na kolację. Po kolacji były warsztaty językowe oraz wypełniali¶my zeszyty edukacyjne. Następnie po dniu pełnym wrażeń „grzecznie” poszli¶my spać.

Kasia Menio, Wiktoria Fuks – klasa 1d